Facebook’tan yeni koronavirüs kararı

Koronavirüs tedbirleri kapsamında Facebook yeni bir karar aldı. Alınan yeni karara nazaran ofis çalışanları yıl sonuna kadar ofislere dönmeyecek. Alınan karar ABD’deki Facebook çalışanları için geçerli olacak. Delta varyantının ABD’deki olay sayılarında yarattığı tesir sebebiyle Facebook, tedbirleri sıkılaştırmaya karar verdi.

Şirket, geçenlerde yaptığı açıklamada Eylül periyodu üzere ofislere dönüş yapılmasını planladıklarını söylemişti. Lakin yeni koronavirüs varyantıyla bu durum askıya alınmış görünüyor.

Facebook, ofis çalışanları 2022’ye kadar konuttan çalışacak

Şirket, CNBC’ye yaptığı açıklamada, “Ofise geri dönme yaklaşımımızı yönlendiren şey, tarihler değil, verilerdir” dedi. “Delta varyantına nazaran artan Covid olaylarını gösteren son sıhhat dataları göz önüne alındığında, ABD’deki takımlarımızın Ocak 2022′ye kadar ofise geri dönmesi gerekmeyecek. ABD dışındaki ülkelerin de birebir tavrı göstermesini bekliyoruz. Durumu izlemeye devam ediyoruz. Ofise dönüş planlarımızın herkesin güvenliğine öncelik vermesini sağlamak için uzmanlarla birlikte çalışmaya devam ediyoruz.”

Facebook, 2020‘nin başlarında, ofislerini kapatan birinci şirketlerden biriydi. Münasebetiyle şirketin bu mevzuyu epeyce ciddiye aldığınını söyleyebiliriz. Şirket ayrıyeten ABD’li çalışanlarının COVID-19’a karşı aşılanmasını da mecburî kılacağını söyledi. Mark Zuckerberg, şirketin işgücünün yüzde 50’sinin önümüzdeki 5-10 yıl içinde uzaktan çalışabileceğini söyledi. Görünüşe nazaran koronavirüs durumu ne olursa olsun ilerde de Facebook konuttan çalışma sistemini destekleyeceğe benziyor.

Başa dön tuşu