Ocak ayında en çok Instagram kullanan ülkeler belli oldu

Dünyanın en tanınan toplumsal medya platformu olan Instagram, ülkemizde de epeyce kullanılıyor. Bunun en somut örneğini ise Amerika Birleşik Devletleri’nde yapılan bir araştırma ortaya koydu. Sadece Android kullanıcılarının katıldığı araştırmaya nazaran dünyanın en çok Instagram kullanan ülkeleri belirlendi. Buna nazaran vaktini Instagram’a en çok ayıran ülke Türkiye oldu. Yapılan araştırmalar, Türkiye’de ortalama bir Instagram kullanıcısının aylık 20.7 saatini bu platformda harcadığını söylüyor. Ülkemiz bu alanda açık orta başkan olurken bizi 16.6 saat ile Arjantin takip ediyor.

Ocak ayının en çok Instagram kullanan ülkesi belirli oldu

Instagram’ın ana vatanı olan Amerika Birleşik Devletleri için ise epeyce enteresan sonuçlar ortaya çıktı. Buna nazaran ABD vatandaşları aylık 7.7 saatini bu uygulamaya harcıyor. Bunun Türkiye ile kıyaslandığı vakit ne kadar kısa bir müddet olduğunu görebiliyoruz. Bilhassa iş dönüşü saatlerinde toplu taşıma kullanan birçok kişinin vaktini Instagram’da harcadığını söylemek mümkün. Bu da kullanım oranlarını önemli bir biçimde arttırıyor.

TikTok sebebiyle tahtı sallanan Instagram tekrar de hala dünyanın en çok kullanılan toplumsal medya platformu. Her ne kadar TikTok için bu şekil bir çalışma yapılmamış olsa da kullanıcı olarak Instagram’ı geçmesi kısa vadede kolay görünmüyor. Yapılan çalışmalar ülkemizdeki toplumsal medya bağımlılığını bir defa daha gözler önüne sererken bunun daha da artması kuvvetle mümkün duruyor.

Başa dön tuşu