Gmail’in Dinamik E-Posta Özelliği Herkes İçin Yayınlandı

Google, Gmail için geliştirdiği dinamik e-posta özelliğini tüm kullanıcıların hizmetine sundu. Geçtiğimiz haftalarda G-Suite kullanıcılarının hizmetine sunulan bu özellik, 15 gün içerisinde tüm kullanıcılar tarafından kullanılabilecek.

Dinamik e-posta özelliği, pek çok açıdan kolaylık sağlıyor. Bu özellik sayesinde öteki bir sayfaya yönlendirilmeden aktiflik davetleri yanıtlanabilecek, anket doldurabilecek, paylaşılan bir mail içerisindeki tüm karşılıkları görüntüleyebilecek ve bu gelen bu yanıtlara yeni cevaplar yazabileceksiniz. Ayrıyeten bu özellik, mail içerisinde direkt evrakların görüntülenebilmesi ve üzerinde süreç yapılabilmesini de sağlıyor.

Tüm bu özelliklerin yanı sıra, gelen bir mailde bulunan formlar, mail içerisinden doldurulabilecek ve hatta rezervasyonlar oluşturulabilecek. Bu da Google'ın yeni özellik ile birlikte üçüncü taraf ilişkilerle olan ilişiği azaltacağı manasına geliyor. Ancak bu özelliğin üçüncü taraf şahıslar tarafından kullanılabilmesi için, Google'ın ilgili kişi yahut kurumlara müsaade vermiş olması gerekiyor.

Bu özelliğin kullanımı ise kullanıcıların tercihlerine bırakılmış durumda. Şayet bir Gmail hesabınız varsa bu özelliği tercihinize nazaran faal edip, pasifleştirebilirsiniz.

Başa dön tuşu