Google, Chrome ile Yavaş İnternet Sitelerini Tespit Edecek

Hiçbir kullanıcı, internet sitelerine geç bağlanmak istemez. Bir internet sitesine ne kadar süratli bağlandığınız, hem kullandığınız tarayıcıya hem de internet sitesinin kendisine bağlıdır. Google, Chrome ile yavaş internet sitelerini tespit ederek bağlanma suratlarını artırmaya teşvik etmek istiyor.

Google, şu an yüksek bağlanma suratı için optimizasyonu tamamlanmış internet sitelerini tanımlayan bir rozet sistemi oluşturmanın birinci kademelerinde. Chrome’un geliştirici takımı, internet sitelerinin bağlanma suratlarını tespit etmek için farklı sistemleri deniyor.

Google, internet sitelerinin performansını kıymetlendirmek için PageSpeed Insights ve LightHouse üzere uygulamaların kullanılmasını önermektedir. Google’ın bu uygulamaları, internet sitelerinin performanslarını ortaya çıkardığı gibi, sitenin daha güzel araçlarla optimize edilip hızlandırılmasını da sağlamaktadır. 

Google, üzerinde çalıştığı bu etiketleme sistemi, internete sitesi sahiplerinin sitelerini daha âlâ hale getirmesini sağlayabilir. Etiketleme sistemi sayesinde beşerler da, daha uygun performans sunan internet sitelerini tercih edebilirler.

Başa dön tuşu