Google Haritalar, Toplu Taşımadaki Yoğunlukları Gösterecek

Google, internet kullanıcılarına pek çok hizmet sunuyor. Bir e-posta servisi, bulut hizmeti, YouTube, harita hizmeti ve çok daha fazlası. Lakin Google da dahil olmak üzere hiçbir şirket, sunduğu hizmeti öylece bırakıp gitmiyor. Platformlara yeni özellikler getiriliyor ve kullanıcılar için daha uygun bir tecrübe yaşatılmaya çalışılıyor. Artık ise Google, Haritalar uygulamasında yeni bir özelliği hayata geçirmeye çalışıyor. Bu hizmet, bilhassa de toplu taşıma kullanan şahısları yakından ilgilendiriyor.

Google'ın üzerinde çalıştığı bu yeni özellik, Haritalar kullanıcılarının toplu taşıma araçlarının nerede olduğu ve ne kadar kalabalık olduğunu anlamalarına yarıyor. Ayrıyeten bulunduğunuz pozisyondan geçen otobüs sınırlarını da Haritalar'ın bu yeni özelliği ile öğrenebileceksiniz. Tüm bunlara ek olarak özellik, otobüs seyahatlerindeki süreyi, trafik yoğunluklarıyla karşılaştıracak ve bu sayede kullanıcılarına kestirimi seyahat mühletini de gösterebilecek.

Haritalar uygulamasının bu özelliği birinci etapta 200'den fazla kenti kapsayacak. Google bu bağlamda, New York ve Los Angeles üzere büyük bölgelerin yanı sıra, küçük bölgelerde de bu özelliğin kullanılabileceğini açıkladı lakin listenin ayrıntılarına yer vermedi. Google'ın bu özellik için Amerika Birleşik Devletleri'ne öncelik vereceği aşikar lakin ilerleyen devirlerde bu özelliğin öteki ülkelerde bulunan kentlere de kayması bekleniyor.

Başa dön tuşu