Twitter kullanıcıya tam kontrol veriyor!

Twitter, zorbalıkla uğraşta faal adımlar atıyor. Çok fazla kelamlı tacizin ve zorbalığın bulunduğu toplumsal medya platformu Twitter, kullanıcılarına profillerinde tam denetim vererek güvenliği sağlamayı hedefliyor.

Sosyal medya devi, geçtiğimiz yıl kullanıcılara bir tweet atarken kimleri cevap verebileceğini seçme özelliği sunmuştu. Bu özellik belli bahislerde muhakkak bireyleri muhatab almanızı sağladığı için birden fazla tartışmanın ve zorbalığın önüne geçmenizi sağlıyordu.

Ancak uygulama bununla yetinmedi. Twitter bugün kullanıcılarına bir tweeti paylaştıktan sonra bile kimlerin cevap verebileceğini değişitirme özelliği sundu.

Twitter, kullanıcılara atılan tweete kimlerin cevap vereceğini seçme özelliği sunuyor

Twitter, platformunda güvenlik tedbirlerini artırmak için kolları sıvadı. Geçtiğimiz yıl gelen yeni bir bilhassa Twitter kullanıcıları, tweetlerine herkesin, sadece takip ettiği bireylerin yahut sırf tweette bahsettikleri bireylerin karşılık vermelerini seçmebiliyorlardı. Lakin bir tweet atıldıktan sonra artık kimin yanıtlayabileceği üzerinde denetim sağlayamıyorlardı. Yeni gelen bilhassa artık kullanıcılar paylaştıkları tweetlere de kimlerin cevap verebileceğini seçebilecek.

Bunun için yapmanız gerekenler, attığınız tweetin sağ köşesinde yer alan üç noktaya basmak. Açılan menüde “kimin cevap verebileceğini değiştirin” seçeneğine tıklamak. Akabinde açılan “Kimler yanıtlayabilir?” penceresinde “Herkes”, “Takip ettiğin kişiler” ya da “Yalnızca bahsettiğin kişiler” seçeneklerinden size uygun olanı seçmek. Bunun sonrasında seçtiğiniz tweete karşılık verebilecek beşerler sizin isteiğiniz çerçevesinde sonlandırılacaktır.

Başa dön tuşu