Google, Katlanabilir Telefonlar İçin Destek Getiriyor

Google, katlanabilir telefonların konuşulduğu bu günlerde, bu akımdan geride kalmak istemiyor. O denli ki Google, katlanabilir telefonlar için uygulamalarını tam uyumlu hâle getirmek için çalışmalara başladı. Devasa şirketin katlanabilir telefonlar için birinci takviyesi Google Fotoğraflar'dan gelecek. Dünyanın birinci katlanabilir akıllı telefonu Samsung Galaxy Fold'un 26 Nisan'da küresel pazarda satışa sunulacağını düşünürsek bu bir güzel geldin armağanı üzere görülebilir.

Katlanabilir akıllı telefonları olanlar için gelecek geliştirmeler, katlandığında uygulamalarınızı bir ekrandan başkasına taşıyabildiğiniz 'screen continuity' ve birebir anda birden fazla uygulama açmanızı sağlayan 'multi-resume' özelliklerini içeriyor. Bu sayede gelecek haftadan itibaren Samsung Galaxy Fold kullanıcıları, bugün Google tarafından tanıtılan avantajlardan faydalanabilecek. Ayrıyeten son Google Fotoğraflar güncellemesinde eklenen tek değişiklik bu değil. Dün de sizlere duyurduğumuz üzere, uygulamanın iOS sürümünde artık hangi fotoğraf ve görüntülerin yedeklenmediği gözükecek.

Yukarıda bahsettiğimiz değişiklikler Google Play Store'da çoktan yayımlanmış olsa da güncellemenin getireceği yenilikler, doğal olarak şimdi kullanımda değil. Lakin en azından ne üzere gelişmeler olacağını biliyoruz.

Başa dön tuşu