Facebook ve Instagram için ihtilal üzere yenilik!

Facebook ve Instagram kullanıcıların merakla beklediği yeni özelliği hayata geçirdi. Aslına bakılırsa bahse husus bu özellik daha çok Instagram kullanıcıları tarafından merak ediliyordu.

Zuckerberg ve grubu bir müddettir bu yeni özelliği aşikâr bölgelerde test ediyorlardı. Hakikaten merakla beklenen bu yenilik ülkemizde de kullanıma sunuldu. Pekala Facebook ve Instagram kullanıcıları için gelen bu yeni özellik bizlere neler vaat ediyor?

Konu ile ilgili Facebook Türkiye grubundan yapılan açıklamada şu sözlere yer verildi.

Facebook ve Instagram için ihtilal üzere yenilik!

Bugün itibariyle, Türkiye’deki Facebook ve Instagram kullanıcıları ferdî görüntülerinde müzik paylaşabilecek, Instagram ve Facebook Hikayeleri için müzik çıkartmaları ve müzik kelamları de dahil olmak üzere çeşitli kreatif araçlara erişebilecek ve Facebook profillerine müzik ekleyebilecekler. Facebook’un müzik yayıncılığı toplulukları ve kuruluşlarının yanı sıra Türkiye’deki plak şirketleri ve distribütörlerle yaptığı yeni paydaşlıklar sayesinde hayata geçirilen bu özellikler, insanların Facebook uygulamalarında müzik üzerinden ilişki kurmalarını ve kendilerini söz etmelerini sağlayacak.

Bu özellikler:

Facebook ve Instagram Öykülerinde Müzik Çıkartmaları ve Müzik Kelamları: 

Türkiye’deki beşerler artık 39 milyon müzikten oluşan müzik kütüphanesinden arama yaparak öykülerinde paylaştıkları fotoğraflara ve görüntülere müzik ekleyebilecek. Şayet paylaşılan müziğin kelamları de mevcutsa, şarkı sözleri otomatik olarak öyküde belirecek ve kullanıcılar bu kelamların animasyonunu ve yazı tarzını değiştirerek çıkartmalara benzeri formda döndürebilecek ve boyutunu ayarlayabilecek.

Profilde Müzik: Türkiye’deki beşerler birebir vakitte Facebook profillerindeki yeni müzik alanına müzikli görüntüler ekleyebilecek ya da profillerinin en üstüne istedikleri şarkıyı sabitleyebilecek.

Müzik Soruları Çıkartması: Kullanıcıların arkadaşları, soru çıkartmasına müzik kütüphanesinden seçtikleri bir müzik ile karşılık verebilecek ve bu karşılıklar öykülerde paylaşılabilecek. Müzik paylaşmak, arkadaşlarla temas kurmak için her vakit hoş bir yoldu. Şimdiyse kullanıcılar Instagram Öyküler üzerinden bir müzik listesi oluşturmak ya da ruh hallerini söz etmek için fikir alışverişinde bulunabilecekler.

Yeni özelliklerle ilgili konuşan Facebook Milletlerarası Müzik Yayıncılığı Direktörü Anjali Malhotra, şöyle dedi: “Facebook ve müziğin çok özel bir ortak noktaları var: her ikisi de -özellikle bu sıkıntı zamanlarda- insanları bir ortaya getirerek kişisel söze imkan sağlıyor. Birçok insanın kendilerini tabir etmelerini ve diğerleriyle ilişki kurmalarını sağlayan müziğin, tıpkı vakitte Türkiye’deki topluluğumuzun en büyük tutkularından biri olduğunun farkındayız. Bu sebeple, Türkiye’deki müzik kesiminin önde gelen plak şirketleriyle işbirliği yaparak ülkedeki insanların müzik özelliklerine kavuşmasını sağladık. Böylelikle, Türkiye’deki insanların meskende kaldıkları süreçte platformlarımız üzerinden farklı formlarda paylaşım yapmalarını, birbirleriyle irtibat ve irtibat kurmalarını ve eğlenmelerini sağlayacağız.”

Başa dön tuşu