Hamlet dizisinin afişine gelen sansür tepki topladı

GAİN platformunda yayınlanan Hamlet dizisi çıkalı çok olmadı. Lakin dizi şimdiden afişine aldığı sansürle toplumsal medyanın gündemine oturdu. Dizi, izleyiciler tarafından beğeniyle karşılandı fakat gündem olma sebebi afişine aldığı sansür oldu.

Kaan Müjdeci’nin yazıp yönettiği dizinin oyuncu kadrosunda Erdal Beşikçioğlu, Şebnem Bozoklu ve Hatice Aslan üzere kıymetli isimler yer alıyor. William Shakespeare’in tıpkı isimli yapıtından uyarlanan dizi kısa müddette izleyicilerin beğenisini kazandı.

Hamlet dizisinin afişine gelen sansür reaksiyon topladı

Ancak dizinin özgün afişi ve sokaklarda kullanılacak afişi ortasındaki fark kısa müddette dikkat çekti. Afişte yer alan üzeri yılanla kaplı kadın bedeni sansürlendi. Sansür sonucunda afiş değişmiş oldu. Toplumsal medyadan kısa müddette değiştirilen afişe reaksiyon yağdı. Toplumsal medyadan gelen reaksiyonların sebebi, bayan bedeninin direkt olarak cinsellik olarak algılanmasına yönelik. Ünlü isimler de afişe olan yansılarını gösterdiler. Kimileri ise bu durumu dalga konusu haline getirdi.

Sansürlü afişin dizi ile birlikte daha evvel mi hazırlandığı yoksa sonradan mı uyarlandığı bilinmiyor. Lakin her halukarda afiş reaksiyon çekmeyi başardı. Siz bu mevzuda ne düşünüyorsunuz? Sizce afişin sansürlenmesi gerçek mu yanlış mı? Yorumlarda bize bildirmeyi unutmayın.

Başa dön tuşu