Toplumsal medya erişime kapandı mı?

Geçtiğimiz gece saat gece yarısına yaklaşırken tüm Türkiye acı haberle çalkalandı. Rusya takviyeli rejim güçlerinin, İdlib’de bulunan TSK müşahede noktasına yaptığı hain taarruz sonucunda 33 kahraman askerimiz şehit düştü.

Sosyal medya erişime kapandı mı?

Bu haberlerin süratli bir formda yayılması, bilgi kirliliğine de neden oldu. Bilhassa de hükümet kaynaklarından hiçbir açıklama gelmemiş olmasına rağmen, toplumsal medyada 50 ve üzerinde askerin şehit olduğuna dair tezler ortaya atılmaya başlandı.

Bunun yanı sıra halkı provoke etmeye yönelik paylaşımların da yapılması sonucu toplumsal medyaya erişim kısıtlı hale gelmeye başladı.

Hatta gece saatlerinde Twitter, YouTube ve Instagram’a VPN olmadan erişmek imkansız hale geldi.

Sabaha karşı ise Instagram’a erişim genel manada sağlanırken, YouTube ve Twitter’da hala aksamalar vardı.

Fakat saat 07:00 itibariyle toplumsal medya kanallarına VPN olmadan da erişim sağlanabiliyor. Lakin internet suratında değerli bir yavaşlamanın kelam konusu olduğunu söyleyebiliriz.

Elbette bu yavaşlama sırf sosyal medya kanallarıyla da ilgili olabilir. Kısaca özetlemek gerekirse toplumsal medya erişime kapandı mı sorusunun cevabı kısmen de olsa evet diyebiliriz. Lakin şu anda yavaşlama olmasına rağmen erişimde sorun olmadığını da hatırlatmamız gerekiyor.

Tekrardan kahraman şehit askerlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına da başsağlığı diliyoruz.

Başa dön tuşu