Instagram haritalar büyük ilgi gördü

Yeni Instagram haritası, aramaları ve filtreleri destekleyerek, kullanıcıların sadece bir fotoğrafın nerede yayınlandığını görmek yerine direkt uygulamada restoranları, turistik yerleri ve başka değerli noktaları aramasına imkan tanıyor. Güncellenen harita, kullanıcılar tarafından etiketlenen gönderiler, kıssalar ve kılavuzlar da içeriyor ve arama yaptığınız her yerde lokal görüntüye bir göz atmanızı sağlıyor.

Harita, hashtag aramalarını destekliyor ve Akışta yahut Öykülerdeki etiketli pozisyonlara dokunarak keşfetme imkanı sunuyor. Ayrıyeten bir kuruluşun, kentin yahut mahallenin ismini direkt Keşfet sayfasına yazabilir ve sonuçları haritada görebilirsiniz. Yeni harita, kullanıcıların aramalarını bir koleksiyona kaydetmelerine ve pozisyonları öteki Instagrammer’larla paylaşmalarına da imkan tanıyor.

Instagram haritalar büyük ilgi gördü

Profiliniz herkese açık olduğu sürece gönderilerde ve Kıssalarda pozisyon çıkartmaları kullanmak, bu içeriği yeni haritadaki arama sonuçlarına ekliyor. Görsel olarak, harita, ilgi cazip yerlerin bulunduğu Instagram simgelerine sahip ve arama yapanların Öykülere dokunup görmelerine yahut değişik buldukları işletmelerin profil sayfalarını ziyaret etmelerine imkan tanıyor.

Bu, Instagram’ın toplumsal ağ, ticaret, seyahat ve genel olarak hayat için tek durak noktası olma planındaki bir diğer adım. Örneğin, Temmuz ayının başlarında Instagram, direkt sohbette bir şeyler satın alma özelliğini kullanıma sundu. Bunun üzere hareketler, kullanıcıların Google Haritalar yahut Venmo’yu açıp arayışlarını diğer bir yere götürmek yerine Instagram’da kalmasını kolaylaştırıyor.

Başa dön tuşu