Instagram için beklenen özellik sonunda geliyor

Özellik temelde, telefonunuzun Rahatsız Etmeyin ayarı üzere çalışır ve etkin olduğunda, Instagram size bildirim göndermez. Profilinizde ayrıyeten “sessiz modda” olduğunuza dair bir not görüntülenir ve size bildiri göndermeye çalışan herkes, müsait olmadığınızı belirten otomatik bir karşılık alır.

Sessiz Modu günün makul saatlerinde otomatik olarak aktifleşecek biçimde ayarlayabilirsiniz. Bu saatlerin dışında, Instagram size bildirimlerinizin bir özetini gönderir. Sessiz Modu herkes kullanabilir, lakin şirket, gençlerin gece geç saatlerde yayınlarında gezinmek için çok vakit harcadıklarını fark etmeleri durumunda bu özelliği kullanmalarını isteyeceğini söylüyor. Sessiz Mod, bugünden itibaren Avustralya, Kanada, İrlanda, Yeni Zelanda, Amerika Birleşik Devletleri ve Birleşik Krallık’ta kullanılabilir durumda.

Instagram için beklenen özellik sonunda geliyor

Yeni modun yanı sıra Instagram, insanlara platformda gördükleri fotoğraflar ve görüntüler üzerinde daha fazla denetim sağlamak için tasarlanmış öteki özellikler de sunuyor. Bilhassa, artık uygulamaya size önerilmesini istemediğiniz içerik çeşitlerini söyleyebileceksiniz. Keşfet sekmesinden başlayarak, Instagram’ın içerik algoritmasını şekillendirmek için birden fazla kutucuk seçebilir ve “İlgilenmiyorum”a dokunabilirsiniz. Bunu yapmak, gönderileri aradığınızda gördüklerinizi de etkileyecek. Ek olarak, yorumlar ve direkt bildiriler için esasen mevcut olan bir özelliğin genişletilmesinde, içerik önerirken Instagram’ın filtrelemesini istediğiniz muhakkak sözleri, hashtag’leri ve emojileri de listeleyebileceksiniz. Bu araca, uygulamanın gizlilik ayarlarının “Gizli Sözler” kısmından erişilebiliyor.

Son olarak Instagram, yakın vakitte ebeveynlerin gençlerin uygulama ayarlarını görmelerine imkan tanıyan bir özellik de ekledi.

Başa dön tuşu