Instagram Reels içerik süresi limiti uzatıldı!

Instagram Reels, Tiktok’a benzeyen bir özellik olarak piyasaya çıktı. Tiktok’un muvaffakiyetinin akabinde popülerlik elde etmeyi sağlayan özellik için bugün bir güncelleme yapıldı.

Kısa mühlet evvel Tiktok, içeriklerine getirdiği mühlet limitini değiştirdi. En başta 15 saniye ile başlayan Tiktok görüntüleri 1 dakikaya kadar uzatılmıştı. Akabinde bu görüntü limiti 3 dakikaya kadar genişletildi. Görünüşe nazaran Instagram da Tiktok’un adımlarını takip ediyor. Instagram için 30 saniye ile hudutlu olan Reels özelliği iki katına kadar uzatıldı. İçerikler artık bir dakikaya kadar uzun olabilecek.

Instagram Reels için görüntü müddet limiti uzatıldı

Instagram’ın Reels özelliğini sunmasının üstünden neredeyse bir yıl geçti. Tiktok’un daha uzun görüntü formatına geçmesinin sebebi platformda yemek pişirme, öykü anlatımı üzere görüntü formatlarının yapılabilmesi.

Tiktok’un kimliği haline gelen bu kısa görüntü formatı değiştiğinde kullanıcılar pek mutlu kalmamıştı lakin kısa müddette yeni formar kabul edildi. Reels ve Tiktok rekabet halinde olsa da Instagram, Tiktok’un çok gerisinde kalıyor. Instagram’ın önderi Adam Mosseri Ocak ayında “TikTok’un önde olduğu konusunda dürüst olmak zorundayız” dedi. Tiktok platformunda bir Reels görüntüsüyle müsabakanın bile bir muvaffakiyet olduğunu da kelamlarına ekledi.

Tiktok’un görüntü formatını üç dakikaya çekmesi göz önüne alındığında Reels tarafında da emsal bir aksiyon gelebilir.

Başa dön tuşu