Instagram sahte hesapları tek tek silecek!

Dünyanın en tanınan toplumsal medya platformlarından birisi olan Instagram, ülkemizde de ağır olarak kullanılıyor. Lakin her uygulamada olduğu üzere Instagram‘da da fake hesap dediğimiz gerçek olmayan profiller ziyadesiyle mevcut. İşte bu durumun önüne geçmek isteyen yetkililer, çok yakın bir vakit dilimi içerisinde harekete geçecek. Buna nazaran artık kuşkulu hareketleri tespit edilen hesaplar takibe alınacak ve geçersiz olduğu tespit edilirse hesap silinecek. İşte detaylar!

Instagram geçersiz hesapları tek tek silecek!

Hemen çabucak her toplumsal medya uygulamasının en büyük kaygılarından biri bot ya da uydurma hesaplardır. Alışılmış ki de Instagram da bünyesinde bol bol bu fake hesaplardan barındırıyor. Bunları temizlemek için harekete geçen yetkililer, yakın vakit içerisinde fake hesapları tespit edebilecek bir sistemi tanınan platforma getirmeyi planlıyor. Böylelikle düzmece profiller tek tek tespit edilecek ve gerekirse hesap sonsuza kadar silinecek. Pekala lakin bu sistem nasıl işleyecek? Geçersiz profiller nasıl tespit edilecek?

Instagram‘ın bu hususta belirlediği kıymetli şartlar var. Bunlardan birincisi takipçilerin pozisyonu. Şayet bir profilin takipçileri etraftan değil de daha çok bölge dışından ise profil kuşkulu hesap olarak isimlendirilecek. Bunun yanı sıra otomatik takipçi artışı da kuşkulu hesap pozisyonuna gelmeniz için kâfi bir bilgi olacak. Takibe alınan bu hesaplardan birinci olarak kimlik doğrulama istenecek ve bu doğrulama istendiği üzere olmazsa yapılan paylaşımlar daha az takipçiye gösterilecek. Hatta durumun devamı halinde hesap büsbütün silinecek.

Başa dön tuşu