WhatsApp, Facebook ve Instagram birebir anda çöktü!

WhatsApp, bugün TSİ 15:00 sularında dünya genelinde çöktü. Uygulamaya giren kullanıcılar bildiri ya da fotoğraf gönderemiyor. Yaşanan sorunun teknik bir düşünceden kaynaklandığı sanılırken WhatsApp’tan mevzuyla ilgili resmi bir açıklama şimdi yapılmış değil. Benzeri bir durum birebir kümeye bağlı Facebook ve Instagram için de yaşanıyor. 

WhatsApp, Facebook ve Instagram birebir anda çöktü!

WhatsApp’la birlikte Facebook ve Instagram’da da erişim sıkıntıları yaşanacak mı merak konusu. Haftalar evvel yaşanan erişim probleminde Facebook, Instagram ve WhatsApp tıpkı anda erişimdem kopmuş ve saatlerce dünya genelinde olağana dönememişti. 

WhatsApp’ın erişim haritasına bakıldığında sorunun yüklü olarak Avrupa’yı etkilediği görüldü. Benzeri bir sorunun Facebook ve Instagram’da da yaşandığını belirtelim. Ortak sunucuları kullanan bu kardeş uygulamalar tıpkı anda çöktü. 

WhatsApp’ın erişim sorunu yaşadığı saatler bağlantı meşakkati yaşayan kullanıcıların Telegram başta olmak üzere başka sohbet uygulamalarını telefonlarına indirdikleri dikkat çekerken, Telegram’ın geçtiğimiz haftalarda erişim sorunu yaşayan ve saatlerce kendine gelemeyen WhatsApp sayesinde 3 milyon yeni abone kazandığı ortaya çıkmıştı.

Güncelleme: Toplumsal medya platformları 16:00 civarlarında düzelmiştir.

Başa dön tuşu