Instagram’da Hesap Paylaşım Dönemi Başlıyor

Instagram’ın yeni özelliği ile hesaplar üç kişiye kadar birlikte kullanılabilecek.

Günümüzde pek çok kişinin bir numaralı sosyal medya platformu tercihi olan Instagram, yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Bu özellik ile birlikte Instagram kullanıcıları, şifrelerini paylaşmadan hesaplarını üç kişiye kadar paylaşabilecekler. 

Teknoloji muhbiri Alessandro Paluzzi’nin X’te yaptığı paylaşıma göre, paylaşımlı erişim adı verilen özellikle birlikte üç kişiyi daha sayfaları kontrol etmesi, içerikleri yönetmesi ve mesajları cevaplaması için görevlendirebilmek mümkün olacak. Davet edilen kişiler, davet eden kişinin hesabını kapatamayacak. 

Şifre paylaşılmayacak

Instagram

Yeni özelliğin kullanılabilmesi için şifre paylaşılmasına gerek olmayacak. Böylelikle hesapların nihai kontrolü hesap sahibinde kalacak. Diğer kişiler de hesaptaki gönderileri düzenleyebilecek, mesajlara cevap verebilecek ve hesabı kullanabilecekler. 

Öte yandan hesabın paylaşıldığı kişiler hesabı devre dışı bırakamayacaklar, kullanıcı adı ve şifresi gibi alanlarda da değişiklikler yapamayacaklar. Uygulama içerisinde hesaplara erişim yetkisi verilen kişiler görülebilecek ve hesabın asıl sahipleri istedikleri anda diğer kullanıcıların yetkisini geri alabilecekler. Ayrıca hesap sahipleri, diğer kullanıcıların gerçekleştirdikleri aktiviteleri de görme şansına erişecek. 

Instagram’da Sadece “Yakın Arkadaşlara” Canlı Yayın Açılabilecek

Instagram’ın 13 Yaşındaki Çocuklara Bile Cinsel İçerikli Reels Gösterdiği Ortaya Çıktı

Başa dön tuşu