Merve Taşkın Beraat Etti: Müstehcenlikle Suçlanıyordu

OnlyFans kullandığı gerekçesiyle müstehcenlik suçuyla yargılanan Merve Taşkın beraat etti.

Sosyal medyanın en popüler ve ‘tartışmalı’ isimlerinden Merve Taşkın, geçtiğimiz gün çarpıcı bir paylaşım yaptı. Bir önceki yıl Instagram’da paylaştığı fotoğraflar nedeniyle müstehcenlik suçundan yargılanan ve denetime tabi tutulan Taşkın, bu kez OnlyFans kullanımı nedeniyle duruşmaya çıkacağını ifade etmişti.

Kendisine gelen mesajı paylaşan Taşkın, 12 Ocak günü OnlyFans kullandığı ve Instagram hesabında paylaştığı fotoğraflardan dolayı “müstehcenlik suçu” altında yargılanacağını açıklamıştı. Taşkın, bugün ikinci duruşmasında önemli bir kararla gündeme geldi.

GÜNCELLEME: Merve Taşkın beraat etti:

merve taşkın

Merve Taşkın, üç yıla kadar hapisle yargılandığı davadan beraat etti. Savcı, Taşkın’ın üzerine atılı suç unsurlarının oluşmadığını belirterek hakkında beraat kararı verilmesini talep etti. Beraat kararı, İstanbul 55. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın ikinci duruşmasında verildi.

Merve Taşkın’ın mahkeme öncesindeki açıklaması şu şekildeydi:

“26 Ocak yani bu sabah 09.50 de kendi ülkem Türkiye’de müstehcenlik suçundan dolayı 2. duruşmam var ve bu duruşmada karar verilecek bence. Umarım bu son postum olmaz. Beraat diye bir fotoğraf tekrar paylaşabilme dileğiyle.. İnsanların kimseye zarar vermeden kendi hayatlarını yaşadığı ve bundan dolayı müstehcenlik suçundan mahkemelere çıkmadığı bir dünyada yaşarız umarım. Bana şans dileyin.”

Neler olmuştu?

Başa dön tuşu