Facebook, Android’de 5 Milyar İndirmeye Ulaştı

Adı daha evvel Cambridge Analytica üzere data skandallarıyla gündeme gelen toplumsal medya platformu Facebook, başarılı seyahatine orta vermeden devam ediyor. Vakit zaman enteresan açıklamalarıyla ismini duyduğumuz Mark Zuckerberg'ün CEO'luk vazifesini yürüttüğü şirkette işler hayli güzel gidiyor üzere görünüyor. 

Instagram ve WhatsApp'ın da sahibi olan şirket, bilhassa bu uygulamaların son devirdeki popülerliğiyle öne çıksa da Android'in uygulama mağazası Google Play Store'daki indirme sayıları, Facebook'un gurur duyacağı son data olarak karşımıza çıktı. Resmi datalara nazaran Facebook, ulaşılması epey güç bir muvaffakiyete imza atarak 5 milyar indirmeyi geride bıraktı.

Facebook, Google uygulamalarından sonra bir birincisi başardı:

Android aygıtlarda ön yüklü olarak gelen Google uygulamalarının indirme sayısında tepede olması hayli doğal lakin ayrı bir uygulamanın kullanıcılar tarafından indirilerek bu sayıya ulaşması sıkıntı bir muvaffakiyet. Google Play Hizmetleri, YouTube, Haritalar üzere Google uygulamalarının akabinde bir birinci olan Facebook, bu muvaffakiyete 2014'teki 1 milyar indirmeden sonra geçen 5 yıllık müddette ulaştı.

Tahmin edileceği üzere 2014'teki 1 milyarlık kilometre taşı da Google uygulamalarından sonra birinci olarak Facebook tarafından aşılmıştı. Geçtiğimiz yıllarda Samsung, LG, Huawei üzere şirketlerle Facebook'u ön yüklü olarak sunmak için muahedeler yapan şirketin bir sonraki gayesinin ne olacağını önümüzdeki süreçte daima birlikte göreceğiz.

Başa dön tuşu