Meta Horizon tarafında kan kaybetmeye devam ediyor

Meta sözcüsü Bryan Pope, Sharma’nın ayrıldığını doğruladı ve Sharma’nın alakasız bir meslek fırsatını sürdürmek için ayrıldığını söyledi.

Sharma’nın ayrılışı, Horizon için biraz garip bir vakitte gerçekleşiyor. Metaverse, Horizon’un en değerli kesimlerinden biri olduğu Meta için muazzam bir ehemmiyete sahip, fakat tüm gayret geçen hafta bir göğüs haline geldi.

Meta Horizon tarafında kan kaybetmeye devam ediyor

Horizon Worlds’ün Fransa ve İspanya’daki lansmanını tanıtmaya yardımcı olmak için CEO Mark Zuckerberg, Horizon’da, neredeyse anında internette tanınan bir latife haline gelen meyyit gözlü avatarını besbelli bir halde öne çıkaran bir ekran imgesi yayınladı. Zuckerberg, birkaç gün sonra daha ayrıntılı bir avatarın konsept fotoğrafını paylaştı, fakat hasar çoktan verilmişti. Zuckerberg’in memleştirilmiş görünümünü parodileştiren bir Snapchat filtresi bile var.

Sharma’nın ayrılışı, muhtemelen şirketin metaverse hırsları için sadece küçük noktalar. Meta, Zuckerberg’in daha dün Ekim ayında piyasaya çıkacağını söylediği yeni bir VR kulaklığı da dahil olmak üzere yeni donanımla ilerliyor. Ve bu hafta şirket, Facebook’a giriş yapmak zorunda kalmadan Quest başlığı kullanmanıza müsaade veren yeni Meta hesaplarını tanıttı. Fakat metaverse şimdiye kadar maliyetli bir teşebbüs olduğunu çoktan kanıtladı. Geçen çeyrekte, şirketin Reality Labs kısmı 2,8 milyar dolar kaybettiğini bildirdi.

Pope, Sharma’nın grubunun artık Meta’nın metaverse VP’si Vishal Shah’a rapor vereceğini söyledi.

Pope yaptığı açıklamada, “Vivek’in son altı yılda Marketplace, oyun ve metaverse takımlarımızdaki katkıları için minnettarız ve ona yeterli dileklerimizi sunuyoruz.” dedi. “Onun liderliği sayesinde Horizon eser kümesi, tezli bir vizyona sahip güçlü bir grup oluşturdu ve daha yeni başlıyor. Meta, büyük önderler yetiştirmek için bir kaynak olmaya devam ediyor ve Vivek’in bir sonraki kısmında neler başardığını görmekten heyecan duyuyoruz.”

Başa dön tuşu