Mozilla, Reklamsız Haber Servisini Test İçin Hazırlıyor

Mozilla, Apple News ile rekabet edecek olan reklamsız haber servisi üzerinde üç ay içerisinde büyük bir ilerleme kaydetti. Çeşitli kaynaklara nazaran şirket, kimi kullanıcılara servisin beta sürümünü test etmeleri için davetiye gönderdi. Mozilla bu servise “Firefox Ad-free Internet (Firefox Reklamsız İnternet)” ismini veriyor. Yani kullanıcılar bu servise abone oldukları takdirde hiçbir biçimde reklama maruz kalmayacaklar.

Servis, kullanıcılara aylık 5 dolara (şu an ki kur ile 28,14 TL) mâl olacak. Mozilla’nın dediğine nazaran ödediğiniz fiyat, şirketin kendini hissesini almasından sonra ziyaret ettiğiniz sitelere eşit olarak paylaştırılacak. Bu sayede onlar da daha çok gelir elde edip size daha güzel içerik sunabilecekler.

Apple’ın News uygulaması uygun bir çizelge üzerinde ilerliyor ve aylık on milyonlarca kullanıcıya sahip. Kullanıcıların bu yeni fiyatlı haber servisi alternatifine yönelip yönelmeyeceğini önümüzdeki vakitlerde göreceğiz. Muhtemelen bu, Mozilla’nın servisinin ne kadar kolay erişilebildiğine ve ortaklarına bağlı olacaktır.

Başa dön tuşu