MrBeast, PewDiePie İçin YouTube Rekorundan Vazgeçti

21 yaşındaki Amerikalı YouTuber MrBeast, şu an da YouTube’da en çok beğenilen görüntü rekoruna sahip. Natürel ki müzik videoları dışında bir görüntü olarak göz önüne alındığı vakit MrBeast'in görüntüsünün 'en çok beğenilen video' olduğunu belirtmekte de yarar var.

Ocak ayının ortalarında PewDiePie’ın YouTube Rewind 2018’i yine yaptığı görüntü, platformdaki en çok beğenilen görüntü olma rekorunu kırmıştı. Fakat MrBeast, 'Make This Görüntü The Most Liked Görüntü on YouTube' (Bu Görüntüyü YouTube’da En Çok Beğenilen Görüntü Yapın) isimli bir görüntü yayınlayarak bu rekoru geçmeyi başarmıştı.

“Videomdaki beğenilerinizi bilakis çevirin ve PewDiePie’da tekrar en çok beğenilen görüntü unvanına sahip olsun. GÖRÜNTÜDE BİLHASSA 2. EN ÇOK BEĞENİLEN OLMAK İSTEDİĞİMİ BELİRTMİŞTİM.”

Bu, MrBeast’in PewDiePie için birinci yaptığı fedakârlık değil. Şubat ayında gerçekleşen Muhteşem Bowl sırasında, yani PewDiePie'ın T-Series ile olan savaşının doruk safhalarında, MrBeast ve arkadaşları ‘Sub2PewDiePie’ (PewDiePie’a abone olun) tişörtleriyle belirmişti. Ekim ayında da MrBeast, yaşadığı kentteki bütün reklam panolarını satın alarak PewDiePie’ın hızını koymuştu. Bütün bunlara karşın istenilen muvaffakiyet maalesef elde edilemedi.

İsveçli YouTuber T-Series’in yaklaşık 3 milyon takipçi gerisinde. Yeniden de PewDiePie, 96 milyon takipçisiyle ‘en çok takipçiye sahip kişisel içerik üreticisi’ unvanını elinde bulundurmaya devam ediyor.

Başa dön tuşu