Disney, Servisinde Yer Alacak Yapımların Fragmanını Paylaştı

Disney’in çevrimiçi abonelikli yayın servisi Disney+'ın kullanıcılara sunulmasına çok az bir müddet kaldı. Şirket, kasım ayının ortalarında kullanıcılarına sunacağı servisinde yer alacak olan üretimlerle ilgili üç saatlik devasa bir fragman yayınladı. Fragmanda 1937 yılından 2019’a kadar uzanan çok geniş bir yelpazede bulunan imaller yer aldı.

3 saat 17 dakika uzunluğundaki bu görüntüde aslında platformda yer alacak olan tüm imaller yer almıyor. “Basically Everything Coming to Disney+ in the US” (ABD’de Disney+’a Gelecek Olan Neredeyse Her Şey) başlığıyla yayınlanan videoda içeriğin bölgelere nazaran değişebileceğine dair ihtarlar da bulunuyor. Doğal tekrar de Disney’in Twitter hesabında paylaştığı 600 üretimi daima olarak aşağıya inerek takip etmekten daha pratik olduğunu söyleyebiliriz.

Ülkelere nazaran değişiklikler ve çıkış tarihleri

Şu an dünyanın en tanınan çevrimiçi abonelikli yayın platformu olan Netflix ile kıyasıyla bir rekabete gireceğine kesin gözüyle bakılan Disney+, elindeki yüzlerce üretim ve popülerliği olan markalarla epeyce büyük bir avantaj elde edecek üzere duruyor.

Yayın platformları ortasındaki rekabeti kızıştıracak olan Disney+, ABD ve Kanada’da 12 Kasım, Yeni Zelanda ve Avustralya’da 19 Kasım’da birinci çıkışını gerçekleştirecek. Platformun ülkemizde ne vakit varlık göstereceğiyse şimdi bilinmiyor.

Şu an belirsizliğini koruyan bir öbür nokta da lisanslama konusu. Bölgelere nazaran çeşitli zorlukların yaşandığı lisanslamada kimi ülkelerde başkalarına nazaran daha az içerik bulunabilir. Doğal bunu platform çok sayıda ülkede kullanıma sokulduktan sonra fark edebiliriz.

Başa dön tuşu