Netflix “Instagram Hikayeler’de Paylaş” Özelliği Android’de

Netflix, Android kullanıcılarının merakla beklediği favori içerikleri Instagram kıssalarında paylaşma özelliğini nihayet getirdi. Şimdiye kadar kullanıcıların favori Netflix içeriklerini Instagram kıssalarında paylaşabilmeleri için iOS kullanıyor olmaları gerekiyordu. Netflix, Ocak 2019 tarihinde iOS aygıtlar için getirdiği bu özelliği uzun bir mühlet sonra Android aygıtlara da getirdi.

Favori içeriğinizi paylaşmak isterseniz Netflix taşınabilir uygulamasına girdikten sonra paylaşmak istediğiniz içeriğe dokunun ve paylaş seçeneğine tıklayıp Instagram öyküleri seçeneğini seçin. Instagram kıssalar kısmında favori içeriğinizin resmi paylaşmak için hazır hale gelecektir. İsterseniz daha fazla özelleştirip paylaşabilirsiniz.

Netflix bir basın bülteninde ise şu açıklamaları yaptı: “Sevdiğiniz içerikleri artık tüm Android aygıtlarda aracılığıyla Instagram kıssanızda paylaşabilirsiniz. Bir sinemadaki favori karakterinizi arkadaşlarınıza iddia ettirebilir yahut bir sinemadan sonra ruh halinizi muhakkak etmek için bir GIF kullanabilirsiniz. Yaptığımız işin hedefi, izlemekte olduğunuz içeriği paylaşmayı kolaylaştırmak ve arkadaşlarınızın yeni içerikler bulmasına yardımcı olmak.“

Başa dön tuşu