Instagram geri adım attı! Artık göremeyeceksiniz

Geçtiğimiz hafta TikTok gibisi içerikleri tam sayfa olarak göstermeye başlayan Instagram, kullanıcılarının büyüt yansısıyla karşı karşıya kaldı. Twitter’dan Instagram’ı eleştiren ve hatta imza kampanyası başlatan kullanıcılar, nihayet Instagram’ın dikkatini çekti. Instagram, TikTok biçimi dizayndan vazgeçtiğini açıkladı

Instagram, TikTok şekli tasarımı geri aldı
Popüler toplumsal medya platformlarının birbirinden özellik kopyasına artık alıştık. Fakat Instagram’ın son atılımı, tüm dizaynın TikTok gibisi olmasına yol açtı. Uygulama arayüzü, görüntülerin ve fotoğrafların tam sayfa olarak gösterilecek halde değiştirildi. Ayrıyeten kullanıcılar ana sayfada takip etmedikleri bireyleri de görüyordu.

Bu değişikliğe itiraz eden ve TikTok usulü bir uygulama arayüzü istemediklerini söyleyen kullanıcı sayısı ise çığ üzere büyüdü. Instagram Şefi Adam Mosseri ise tam ekran gönderilerin ve takip edilmeyen şahısların ana sayfada görünmesinin geri çekildiğini doğruladı.

Instagram’ın tasarım değişikliğini “risk almak” olarak kıymetlendiren Adam Mosseri, yeni bir fikir yahut yineleme yakaladıklarında bununla geri döneceklerini lisana getirdi. Ayrıyeten daha evvel Kylie Jenner ve Kim Kardashian üzere isimler Instagram’ın TikTok benzemesinden şikayet etmişti.

Başa dön tuşu