Netflix’ten, oyunseverleri sevindirecek bir özellik geliyor

Netflix ülkemizde en çok tercih edilen yayın akışı hizmetlerinden biri. Platform, yüzlerce dizi, sinema ve belgesel içeriyor. Fakat görünüşe nazaran Netflix bunlarla yetinmeyecek. Yayın akışı devi oyunseverleri de sevindirecek bir istikamete hakikat yol alıyor olabiliir.

Netflix, yakın gelecekte dizi ve sinemalara ek olarak bir oyun akış platformu olabilir. Bloomberg’e nazaran şirket, oyun geliştirme lider yardımcısı olarak eski bir Oculus ve EA yöneticisi olan Mike Verdu‘yu işe aldı. Mike Verdu, Oculus Rift, Quest ve Go için geliştiricilerle çalıştığı Facebook’ta artırılmış ve sanal gerçeklik oyunlarının ve içeriğinin Lider Yardımcısıydı. 2017’den 2018’e kadar tıpkı vakitte EA Mobile’ın lideriydi ve Star Wars: Galaxy of Heroes, SimCity BuildIt, Plants vs. Zombies ve Sims Free Play üzerinde çalışan stüdyoları yönetti. Hasebiyle Netflix ile Mike Verdu’nun işbirliğinden çıkan sonucun oyunseverleri şad edecek biçimde olacağı şimdiden belirli.

Netflix, plaformuna oyunlar katabilir

Şirketin, gelecek yıl içinde bünyesinde oyunlar sunmaya başlayabilmesi için önümüzdeki aylarda oyun grubu kuracağı bildiriliyor. Netflix bu bahiste pek deneyimsiz değil ve daha evvel de tanınan gösterilerine dayalı oyunlar geliştiriyordu. Lakin şirket bu oyunları taşınabilir aygıtlarda ve konsollarda yayınlıyordu. Bloomberg, şirketin yaklaşmakta olan görüntü oyunları için başka bir platform yapmayacağını, bunun yerine artık oyunları kendi kategorilerindeki gösterileri ve sinemalarıyla birlikte sunacağını söyledi.

Ayrıca, yayın devinin oyun erişimi için ekstra fiyat talep etme planı olmadığı da bildiriliyor, fakat oyunların eklenmesiyle ek içeriklerin gelecekte bir fiyat artışına yol açıp açmayacağı belirli değil. Sağda solda rakiplerin ortaya çıkmasıyla Netflix, bilhassa ABD üzere doymuş pazarlarda büyümenin ve önde kalmasını sağlamanın yollarını arıyor. Repertuarına görüntü oyunları eklemek, platformun bulduğu en âlâ usul üzere görünüyor.

Başa dön tuşu