PuCCa ve Burry Soprano’nun Mahkemedeki İlk İfadeleri

PuCCa ismiyle tanınan toplumsal medya fenomeni Pınar Karagöz ile bir öbür fenomen, Burry Soprano lakaplı Burak Aydoğduoğlu, uyuşturucu kullanımını özendirdikleri münasebeti ile hakim karşısına çıktı. İki isim daha evvel de gözaltına alınmış lakin hür kalmıştı.

İki isim, Anadolu 52. Asliye Ceza Mahkemesi’nde davanın birinci duruşmasına çıktı. Tutuksuz olarak yargılanan sanıklar ve avukatları mahkemede hazır bulundu. Duruşmada kimlik tespiti yapıldı. Pınar Karagöz, mesleğini müellif ve aylık gelirini de 10 bin TL olarak açıkladı.

Pınar Karagöz suçlamaları kabul etmezken, emelinin uyuşturucuyu özendirmek olmadığını söyledi. Karagöz, sözünde “Yüzlerce yoksul uyuşturucudan konuta ekmek götürüyor derken Narcos dizisinden bahsettim. Escobar’ın vefatına atıf ve mübalağaydı. Uyuşturucu kullanma hakkın olsaydı hangisini seçerdin paylaşımım ise anlamsız ve moda olduğu için bir paylaşımımdır” tabirini kullandı.

Burak Aydoğduoğlu ise 11 yaşından beri müzik yaptığını ve dava konusu Mary Jane modülünün uyuşturucuyu özendirme emeli taşımadığı belirtildi. Müzikteki Mary Jane’in uyuşturucu için bir tabir olmadığını, Spider-Man çizgi romanlarındaki Mary Jane Watson olduğunu söyledi. Müziğin, sevginin parayla satın alınamayacağı ile ilgili bir modül olduğunu söyleyen Aydoğduoğlu, bu kelamların müzik kelamı olarak değerlendirilmesini istedi.

Mahkeme, tarafları duruşmadan vareste tutarken, son beyanlarını sunmaları için müddet vererek davayı erteledi. İki isim, 5 yıldan 10 yıla kadar mahpus cezası istemiyle yargılanıyor.

Başa dön tuşu