OneDrive Kişisei Kasa, Dünya Çapında Kullanıma Sunuldu

Microsoft, bu yılın başlarında çeşitli kimlik doğrulama prosedürleriyle garanti altına alınan özel bir belge kısmı sunarak OneDrive'ın güvenliğini artıracağını açıklamıştı. O vakit bu özellik, sırf Kanada, Avustralya ve Yeni Zelanda'daki kullanıcılar için mevcuttu ancak artık dünya çapına yayılıyor.

Yapılan açıklamayla artık tüm OneDrive kullanıcıları, pasaportların dijital kopyaları yahut sigorta bilgilerinin saklanması üzere özel evrakları saklamak için korunan bir alan olan Şahsî Kasa'yı kullanabilecek. Kasaya kaydedilen belgelere erişmek için bir parmak izi, yüz tanıma, PIN, e-posta yahut SMS ile gönderilen bir kod kullanarak ek bir doğrulama sunuluyor.

Kişisel Kasa'da saklanabilecek evrak sayısı, fiyatsız kullanım için sınırlı olacak:

Kullanıcılar, kaydetmek istedikleri evrakların fotoğraflarını çekerek telefonlarının galerisi üzere daha az inançlı alanları atlayıp belgeleri direkt kasaya ekleyebiliyor. Kullanıcılar kasalarından uzaklaştığında, kimliklerini tekrar doğrulayana kadar otomatik olarak kilitleniyor ve kasa, evrakları Windows'a eşitlendiğinde sabit şoförün BitLocker şifreli bir kısmına kaydediliyor. Ayrıyeten kasadaki evrakların paylaşılmasını engelleyen kısıtlamalar da mevcut.

Kişisel Kasaya erişmek için OneDrive uygulamasını açtıktan sonra banka kasası simgesine dokunuyorsunuz. Fiyatsız yahut 100 GB'lık OneDrive planlarındaki kullanıcılar, kasalarında en fazla üç evrak saklayabilirken Office 365 Ferdî ve Office 365 Konut kullanıcıları, kasada istediği kadar evrak depolayabilecek.

Başa dön tuşu