Play Store’da Tanıtım Videoları Otomatik Oynatılacak

Google Play Store, geçtiğimiz günlerde gereç bir dizayna geçmiş, arayüzde kullanılan yeşil renkten vazgeçilmiş, beyaz ve daha yuvarlak çizgili ikonlar kullanılmaya başlanmıştı. Lakin bu yeni beyaz tema kullanıcılardan pek de olumlu yorumlar almadı. Google ise kullanıcıların istek göstereceği karanlık tema yerine tekrar kullanıcıların canını sıkacak otomatik oynatmalı tanıtım görüntülerini platforma koymayı düşünüyor.

Google, takviye sayfasında yaptığı açıklamada “daha fazla kullanıcının bir bakışta içeriğinizi keşfetmesine yardımcı olmak için Google Play, Eylül 2019'dan itibaren mağaza girişi görüntülerini otomatik oynatmaya başlayacak” ifadelerini kullandı. Geliştiricilere seslenen Google, Para Kazanılan Play Store görüntüleri başlığı altında geliştiricilerin 1 Kasım 2019’a kadar görüntülerdeki reklamları devre dışı bırakması gerektiğini söyledi. Otomatik oynatılan görüntüler can sıkıcı olsa da en azından reklam olmaması hoş bir gelişme.

Videolar sessiz olacak

Geliştiricilerin Play Store için geliştirdiği bir uygulamanın YouTube’a yükledikleri tanıtım görüntüsü, uygulamanın Play Store’daki sayfasına girildiği anda oynamaya başlayacak. Bu, birçok kullanıcı için hudut bozucu olsa da görüntülerin sessiz olarak oynatılacağı ve kullanıcı tecrübesini etkilemeyeceği varsayım ediliyor. Olağan bu kullanıcıların fazladan data tüketimine de sebep olacak.

Google’ın, Play Store için yaptığı otomatik oynatılan tanıtım görüntüleri özelliği önümüzdeki aylarda kullanıma sunulacak. Birinci başta olmasa da Google’ın bu özelliği kapatacak bir seçenek koyacağı da düşünülüyor.

Siz otomatik oynatılacak tanıtım görüntüleri hakkında neler düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi ve niyetlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Başa dön tuşu