WhatsApp süreli mesaj özelliğini bir ileri seviyeye taşıyor

WhatsApp’ın dünyanın en çok kullanılan internet tabanlı anlık haberleşme servisi olduğu tartışmasız bir gerçek. Her ne kadar yakın vakitte karşısına Telegram, Viber, Signal üzere önemli rakipler çıksa da, Amerikalı teknoloji devinin koltuğu bir oldukça sağlam. Üstelik şirket neredeyse her hafta duyurduğu yeni özellikleri sayesinde rakiplerinin kendisine yaklaşmasına bile müsaade etmiyor.

En son sohbetlere verilen emojili tepkilerdeki sınırlamayı kaldırarak kullanıcılarının gönüllerini çalan WhatsApp, şimdide müddetli bildiri deneyimini bir üst düzeye taşıyor. Bilindiği üzere şu an ki haliyle istediğiniz bir kişi yahut kümeye muhakkak bir müddetle hudutlu olmak üzere tek bir ileti atabiliyorsunuz. Başta belirlediğiniz mühletin dolmasıyla birlikte ise bu bildiriniz otomatik olarak siliniyor.

WhatsApp müddetli bildiri özelliğini bir ileri düzeye taşıyor

Bununla birlikte yeni özellik sayesinde, artık belirlediğiniz rastgele bir kişi ile yaptığınız bütün görüşmeler müddetli ileti özelliğiyle gönderilebilecek. Bunun manası, kullanıcı listenizden seçtiğiniz ve süreli mesaj olarak ayarladığınız sohbetiniz, sizin başta belirlediğiniz mühletin dolmasıyla büsbütün tarih oluyor. Bu da her iletisi tek tek vadeli olarak ayarlamakla uğraşmanızın önüne geçiyor.

Görüldüğü üzere WhatsApp’ın yeni özelliği son derece pratik ve bir o kadar da kullanışlı. Tabi yeniden de genel kullanıma sunulmadan nasıl bir tecrübe olacağını söylemek gerçek olmaz. WhatsApp’ın yeni özelliği hala test basamağında lakin önümüzdeki günlerde tüm kullanıcıların beğenisine sunulması bekleniyor.

Başa dön tuşu