Son Dakika Spor Haberleri – En İyi X Spor Haberi Sitesi

Spor gündemi hiçbir vakit hareketliliğini kaybetmeyen fırtınalı bir okyanus üzere. Bu hareketliliğin en büyük sebeplerinden biriyse, bilhassa ülkemizde  futbol oluyor. Türkiye'de bein Sports tarafından yayınlanan Muhteşem Lig’in yanı sıra, öteki spor haberlerine ulaşabileceğiniz birçok platform var.

Özellikle yaz ve kış devirlerinde Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor gibi dört büyüklerin son dakika transfer gelişmeleri çok sıkı bir halde takip edilir. Bizler de bu yüzden spor haberlerini takip edebileceğiniz en âlâ haber sitelerini bir ortaya getirdiğimiz bir liste hazırladık.

Yazımıza geçmeden evvel bu yılın başında yayın hayatına son veren AMK gazetesine bir saygı duruşunda duruyoruz.

NTVSpor:

Bir vakitler televizon kanalı olarak hizmet veren NTVSpor, ne yazık ki TV macerasını sonlandırmıştı. Lakin internet sitesi üzerinden sporseverlere haberler aktarmaya devam ediyor. Sitede birinci dikkat çeken ayrıntılardan biri ana sayfasında yatay düzlemde bulunan, Türkiye Harika Ligi’nin yeni lig sıralaması.

Bu puan durumunun altında, canlı maç sonuçları sağlayan “Broadage” işbirliğiyle hazırlanmış bir widget bulunuyor. Bu widget üzerinden İngiltere Premier Ligi dahil çeşitli dünya liglerinde yapılmış maçları görüntüleyebiliyorsunuz. Dilerseniz o sırada oynanan maçların canlı sonuçlarını veren bir sayfaya da gidebiliyorsunuz.

Tüm bunların altında, en çok ilgi çekecek spor haberlerini slayt biçiminde gösteren bir pencere var. Sayfanın alt kısımlarına yanlışsız ilerledikçe de aktüel olarak tüm spor haberleri karşımıza çıkıyor. NTVSpor’un sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

Fanatik:

Fanatikde futbol severlerin en aşina olduğu sitelerden biri. Fanatik’in internet sitesinde canlı skorları gösteren bir çubuk bulunuyor. Bu çubuk şayet o sırada oynanan bir maç yoksa yakın zamanda oynanacak maçları saatiyle gösteriyor.

Fanatik’in sayfasında da Türkiye Harika Ligi’nin aktüel lig durumunu gösteren yatay bir bölme bulunuyor. Bu bölmede 18 takımın da puan durumunda nerede olduğunu çubukta kaydırma yapmadan görebiliyorsunuz. Ayrıyeten şayet dilerseniz birinci ligin puan durumunu görmeniz de mümkün.

Sitede bulunan haberlere ise daha çok kaydırmalı slaytlar aracılığıyla erişebiliyorsunuz. Bu slaytların haricinde tekli biçimde öne çıkarılan haberler de mevcut. Fanatik’in sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

Fotomaç:

Fotomaçda uzun yıllardır yayın hayatına devam eden kuruluşlardan biri. İnternet sitesinde göze birinci çarpan ayrıntılardan biri ise sayfanın en üstünde dört büyüklere dair haberleri içeren farklı sekmeler bulunması.

Bu sekmelerin altında en kıymetli beş haberden oluşan bir haber bölmesi ve sonrasında ise yeniden yatay düzlemde verilmiş bir lig sıralaması mevcut. Bu lig sıralamasının altında en yeni haberlerden oluşan bir bölme daha var.

Sayfanın daha da aşağılarına inildiği vakit sağ tarafta yakın vakitte oynanacak futbol maçlarının saatleri ve Türkiye’de hangi kanalda yayınlandıklarını gösteren bir kutucuk bulunuyor. Fotomaç’ın sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

Sporx:

Sporxözellikle 2000’li yıllarda epeyce tanınan hale gelmiş bir haber sitesi. Sitede, başka spor sitelerinde de olduğu üzere farklı spor alanlarını ilgilendiren haberleri gösteren bir çubuk bulunuyor. Bu kısmı farklı kılan şey ise, spor seçenekleri arasındaE-Spor sekmesinin de bulunuyor olması.

Sporx de sayfa dizaynında birinci olarak lig durumunu gösteren bir bölme kullanıyor. Bu bölmenin bir altında spor gündemini oluşturan haberlerin sıralandığı bir slayt gösterisi var. Sayfanın aşağı kısımlarında dilediğiniz ekibin son transferlerini görebileceğiniz bir araç da bulunuyor.

Sayfanın daha da aşağılarında da gündeme ilişkin çeşitli transfer dedikoduları ve gelişmeleri barındıran haberlere yer veriliyor. Sporx’in sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

Fotospor:

Fotosporgeçtiğimiz yıllarda kapatılan, “Türkiye’nin birinci spor gazetesi” sloganına sahip bir gazeteydi. Sitesinde ise tek sayfada çok fonksiyonlu olmaktansa haber gösteren sade bir tasarım kullanılıyor. Öncelikle dört büyükleri, Türkiye Muhteşem Ligi’ni ve dünya futbolundan haberleri görebileceğiniz sekmeler olan bir çubuk karşınıza çıkıyor.

Bunun altına son vakitlerde çıkan en değerli haberleri gezinebileceğiniz bir kutu ve bu kutunun yanında tekrar ilgi çekecek haberlerin bulunduğu bir kısım bulunuyor.

Sitede sade bir tasarım kullanıldığından bahsetmiştik. Bu sade tasarım sayfada aşağılara inildikçe daha çok fark ediliyor. Zira aşağı kısımlar sadece şimdiki haberler ve görüntülerden oluşuyor. Fotospor’un sitesine buradan ulaşabilirsiniz. Fotospor'un taşınabilir uygulaması bulunmuyor.

Ajansspor:

Ajansspor’un sitesine girdiğiniz vakit karşınıza neredeyse sayfanın tamamını kaplayan bir haber sekmesi çıkıyor. Bu sekmede haberleri kaydırarak gündemi takip edebiliyorsunuz. Bu sekmenin altında çeşitli haberlerin yanı sıra öbür sitelerden farklı olarak puanların da yazılı olduğu bir lig durumu görünüyor.

Sayfa daha da aşağı kaydırılınca gündeme ilişkin öbür haberlerin sıralandığı kısımların yan taraflarında Radyospor’u canlı olarak dinleyebildiğiniz bir bölme ve puan durumunu klasik imgede görebildiğiniz bir kutu bulunuyor.

Anlayacağınız üzere Ajansspor da olabildiğince çok bilgiyi olabildiğince sade bir dizaynda vermeye çalışan bir site. Ajansspor’un sitesine buradan ulaşabilirsiniz. Ajansspor'un taşınabilir uygulaması bulunmuyor.

CNN Türk – Spor Haberleri:

CNN Türk zati epey geniş kapsamlı, televizyon kanalı da olan bir kuruluş. Kuruluşun spor için oluşturduğu başka bir site yok lakin olağan sitesinde bulunan “Spor” sekmesinden tüm haberlere ulaşabiliyorsunuz.

CNN Türk külliyen spor odaklı bir siteye sahip olmadığı için sporseverlerin öbür sitelerde bulabildiği kimi özellikler bulunmuyor. Örneğin güncel lig durumu ana sayfada görüntülenmiyor, son dakika transfer gelişmeleri tek bir kısımda incelenemiyor ya da canlı maç sonuçları görüntülenmiyor.

Bunun yerine sayfada sadece yeni haberler bulunuyor. Yani CNN Türk, süslü bir sayfanın yanı sıra anlık olarak gelişmeleri takip etmek isteyen bireyler tarafından tercih edilebilir. CNN Türk spor haberlerine buradan ulaşabilirsiniz.

BBC Türkçe – Spor Haberleri:

BBC, dünya çapında en çok hürmet duyulan haber kuruluşlarından biri. Bu hürmetin getirisi midir bilinmez, spor sekmesinin çok lakin çok sade bir tasarımı var. Sayfada bir puan durumu yok. Son dakika gelişmelerini gösteren özel bir bölge yok.

Hatta siteye her gün haber eklenmesi üzere bir durum bile kelam konusu değil. BBC’nin spor sayfasında sadece gazetelerin birinci sayfalarında paylaşılabilecek nitelikte spor haberleri yayınlanıyor. Haber eklenme sıklığıyla ilgili şunu söyleyebiliriz, sayfada tek seferde 20 haber görüntüleniyor ve bu haberler ortasında aylar öncesinde yayınlanmış olanlar bile mevcut.

Yani BBC Türkçe, spor gündemi hakkında çok genel bir fikre sahip olmak isteyenlerin yeri. BBC spor haberlerine buradan ulaşabilirsiniz.  BBC Türkçe'nin taşınabilir uygulaması bulunmuyor.

Independent Türkçe – Spor Haberleri:

Independent da BBC üzere dünya çapında isim yapmış gazetelerden biri. Bu ün, sayfa tasarımı konusunda da benzerlikler doğuruyor. Benzerlikler ortasında lig durumu ve son dakika transfer haberlerini gösteren farklı bir kısım olmaması göze çarpıyor. Fakat Independent’ta paylaşılan haber sayısının BBC’den daha fazla olduğunu söyleyebiliriz.

Sayfa tasarımı olarak da site sırf haber üzerine ağırlaşıyor. Siteye eklenen son iki haber gerçek orantılı büyüklüklerde gösteriliyor. Bu haberlerin altında da genel spor gündemine dair gelişmeler bulunuyor. Independent spor haberlerine buradan ulaşabilirsiniz.Independent Türkçe'nin taşınabilir uygulaması bulunmuyor.

Spor haberleri için kurulmuş internet sitelerini sizlere aktardığımız yazımızın sonuna geldik. Tüm bu sitelerin yanında bein Sports sitesinin de haber dışında ligle ilgili detaylı bilgiler için düzgün bir alternatif olacağını belirtmiş olalım.

Başa dön tuşu