Spotify, Aylık Ücretli Abone Sayısında 108 Milyona Ulaştı

Günümüzün en tanınan çevrimiçi müzik platformlarından bir tanesi olan Spotify, 30 Haziran itibariyle global fiyatlı abone sayısının 108 milyona çıktığının duyurusunu yaptı. Şirketin Nisan raporunda fiyatlı abone sayısı 100 milyon olarak açıklanmıştı.

Ücretsiz sürümü kullananlar da dahil edildiğinde uygulamanın toplamda aylık faal kullanıcı sayısı 232 milyona ulaşıyor. Burada da geçtiğimiz seneye nazaran %29’luk bir artış yaşandığı göze çarpıyor.

Şirketin rakipleri ortasında bulunan Apple Music, haziran ayında fiyatlı abone sayısının 60 milyon olduğunu açıklamıştı. Global olarak bakıldığında ortalarında devasa fark bulunan bu iki platformdan Apple Music, 2019’un başlarında ABD’deki fiyatlı abone sayısında Spotify’ı geçmişti. Spotify, ABD’de 26 milyon fiyatlı aboneye sahipken Apple Music 28 milyona ulaşmayı başarmıştı.

Nisan ayına nazaran fiyatlı abone sayısında %8’lik bir artış yaşayarak 108 milyona ulaşan Spotify, 2019’un dördüncü çeyreğinin sonundaki fiyatlı abone sayısının 125 milyon olabileceği varsayımında bulundu.

Peki siz bu hususta ne düşünüyorsunuz? Sizce Spotify, 2019 sonunda 125 milyon fiyatlı abone sayısına ulaşabilir mi? ABD’de fiyatlı abone sayısında Spotify’ı geçmeyi başaran Apple Music, dünya genelinde de bu başarıyı elde edebilir mi?

Başa dön tuşu