Telegram beklenen özelliği duyurdu!

Telegram CEO’su Pavel Durov bugün, Telegram’ın iOS sürümünün Mayıs ayında küme manzaralı görüşmelerini destekleyecek biçimde güncelleneceğini duyurdu.

Beklenen küme manzaralı görüşme özelliği biraz geç geldi. Şirket başlangıçta manzaralı arama özelliğini Telegram’a 2020’de getireceğini söylemişti. Küme görüşme özelliği gelmedi lakin Ağustos 2020’de teğe bir görüntü ile görüşme özelliği eklendi. Küme sohbetlerine gelince 2020’de bu bahisle ilgili bir adım atılmadı. Artık kelam konusu özelliğin gelmesi 2021’in ortasını buldu.

Telegram küme imajlı görüşme özelliği alıyor

CEO Durov’un yeni lansman tarihiyle ilgili duyurusu şahsî Telegram kanalında paylaşıldı. Küme imajlı görüşmelerinin şu özelliklere sahip olacağı belirtildi: Ekran paylaşımı, şifreleme, gürültü engelleme, masaüstü ve tablet dayanağı yani çağdaş bir görüntü konferans aracından bekleyebileceğiniz her şey geliyor. Telegram, teğe bir imajlı görüşmesinde aslında uçtan uca şifreleme sunuyor, lakin şirket küme görüşmelerinde birebir özellik olup olmayacak mı şimdi açıkça onaylamadı.

Telegram, pandemi yüzünden konuttan çalışmaya geçiş sisteminden ötürü esasen büyüyordu. Üstüne bir de Whatsapp kapalılık sözleşmei devri geldi. İnsanların Telegram’a geçmesiyle uygulama tepe noktasına ulaştı diyebiliriz. Şirket, 2018’de 200 milyon olan aylık etkin kullanıcı sayısının Nisan 2020’de 400 milyona ulaştığını duyurdu. Lakin Telegram hala gelişmekte olan bir uygulama. Küme manzaralı konuşma özelliğiyle Whatsapp hala Telegram’dan daha gelişmiş bir tecrübe sunuyor.

Başa dön tuşu