Telegram Benzeri Bir Özellik Geliyor

WhatsApp, Telegram’ın uzun süredir sahip olduğu bir özelliği getiriyor: Kanallar. Kanallar sayesinde kullanıcılar büyük kitlelere bilgi yayınlama imkanı bulacaklar. Bu özellik işletmeler, hükümetler ve özel kuruluşlar için çok yararlı olabilir.

WhatsApp, birçok kişi tarafından tercih edilen bir mesajlaşma uygulamasıdır. Bire bir mesajlaşma ve grup sohbetleri konusunda öncü olan WhatsApp, iletişim şeklimizi değiştirmiştir. Topluluklar özelliği sayesinde daha büyük grup etkileşimlerini kolaylaşıyor. Ancak uygulama, rakibi Telegram’ın yıllardır sahip olduğu bir özelliğe henüz sahip değil: Kanallar.

Kanallar, kullanıcıların büyük kitlelere bilgi yayınlamasını sağlayan bir araçtır. WhatsApp da yakında bu özelliği getireceğini duyurdu. Uygulamanın, Telegram’ın tanıdık tasarımına yaklaştığı açıkça görülüyor. WABetaInfo, kanallar özelliğinin çıkışını hazırlayan yeni bir uyarıyı keşfetti. Uyarı, Play Store’da bulunan mesajlaşma uygulamasının beta sürümü 2.23.10.14’te görünüyor.

Üyelerin Telefon Numarası Görünmeyecek

WhatsApp Kanallar özelliği

WhatsApp, bir kanalın sahip olabileceği üye sayısının belirlenmediğini söylüyor. Bu özellik sayesinde kullanıcılar haber, etkinlik ve diğer bilgileri geniş bir kitleye paylaşabilecekler. Ayrıca kanal üyeleri gönderenin telefon numarasını görmeyecekler, böylece gönderenin gizliliği korunmuş olacak.

İlginç olarak, WhatsApp’ın uyarısı kanallardaki iletişimin uçtan uca şifreli olup olmadığını belirtmiyor. Bu da kullanıcıların bu yeni özelliğin güvenlik ve gizlilik konularında meraklanmasına neden oluyor.

WhatsApp’ın Uygulama Kapalıyken Bile Sizi Dinlediği Doğrulandı: Nedeni Açıklandı!

WABetaInfo’dan gelen başka bir ekran görüntüsü ise kanallardan gelen güncellemelerin kişilerinizden gelen geçici durum güncellemelerinin altında görüneceğini açıklığa kavuşturuyor. Bu değişikliğe uyum sağlamak için WhatsApp Durum sekmesinin adını Güncellemeler olarak değiştirecek. Bu iki değişiklik de bize WhatsApp’ta kanalların nasıl işleyeceği hakkında net bir anlayış veriyor.

Kaynak :
https://www.gizchina.com/2023/05/13/whatsapp-to-soon-get-telegram-like-feature-for-broadcasting-information/

Başa dön tuşu