Telegram Premium Türkiye fiyatı değişebilir

Akıllı telefon kullanıcılarının en çok tercih ettikleri internet tabanlı anlık haberleşme uygulamalarının başında hiç elbet WhatsApp geliyor. Yılların verdiği deneyim ve gerisindeki Facebook gücüyle uzun yıllardır piyasanın monopolü pozisyonunda olan Amerikalı teknoloji şirketinin en büyük rakibi ise Telegram.

Bugüne kadar büsbütün fiyatsız olmasıyla ve WhatsApp’a göre çok daha kullanıcı dostu özelliklere yer vermesiyle gönüllerde taht kuran bu uygulama, geçtiğimiz günlerde daha fazla özellik ve ayrıcalık isteyen kullanıcıları için Premium sürümünü duyurmuştu.

Telegram Premium Türkiye fiyatı değişebilir

Dünya genelinde 4,99 dolarlık aylık abonelik fiyatı talep eden Telegram Premium’un ülkemizde ise Android kullanıcılarından 93,99-TL, iOS kullanıcılarındansa 94,99-TL talep etmesinin, ülkemizden fiyatlı sürüme terfi edecek kişi sayısını değerli ölçüde düşüreceği öngörülüyor. Bununla birlikte son birkaç gündür gelen birtakım haberler, Telegram’ın ülkemize özel farklı bir fiyatlamaya gidebileceğini ve bu sayede Telegram Premium’a olan talebi arttırmak isteyebileceğini gösteriyor.

Birçok farklı Türk kullanıcı tarafından paylaşılan görsellerde, Telegram’ın aylık fiyat için kendilerinden 13,49-TL talep ettiği görülürken, şu an için bu görseller üzerinde rastgele bir oynama yapılıp yapılmadığı mutlaklaşmış değil. Lakin Telegram Premium’un şu an ki fiyat stratejisiyle ülkemizde tutunabilmesi çok mümkün değil. Bu sebeple de kelam konusu görsellerin yeni fiyat tarifesinin test evresinin ayak sesleri olabileceği ve bu bahse ait yakın vakitte resmi açıklamanın da gelebileceği konuşuluyor.

Başa dön tuşu