Telegram’dan beklenen açıklama geldi! Ücret kesinleşti mi?

Bir devrin en tanınan bağlantı aracı hiç elbet SMS’lerdi. Bir kuşağın kontör varlığını eriten, öğrencilerin dehşetli düşü haline gelen SMS’ler şimdilerde yalnızca firmalar tarafından reklam yapılmak hedefiyle kullanılıyor. Onun da ne kadar kişi tarafından dikkate alındığı meçhul.

Öte yandan bu dönemin sonunu getiren şey ise, tabi ki internet tabanlı anlık haberleşme servisleri oldu. Hali hazırda bu kesimde onlarca farklı uygulama mevcut, lakin piyasanın ekmeğini yiyen isimlerin sayısı bir elin parmaklarını geçmez ki onların başında da WhatsApp ve Telegram geliyor.

Telegram’dan beklenen açıklama geldi! Fiyat katılaştı mi?

Tabi Telegram ile WhatsApp ortasında hala bir uçurum olduğunu da belirtmek gerekir. Öte yandan bir taraftan rakibi ile ortadaki farkı kapatmaya çalışan Telegram, öteki taraftan ise daha fazla gelir elde edebilmek için paralı sürüm çalışmalarına devam ediyor.

Kısa bir vakit evvel çıkan haberlerde Telegram’ın fiyatlı bir versiyonunun piyasaya sürüleceği sav edilmiş, fakat bu mevzu hakkında Telegram’dan rastgele bir açıklama yapılmamıştı. Bugünse belirsizlik sona erdi ve Telegram CEO’su Pavel Durov fiyatlı Telegram versiyonunu resmen duyurdu.

Durov tarafından yapılan açıklamada ay sonuna kadar Telegram Premium ismi verilen fiyatlı sürümün çıkarılacağı duyurulurken, bu sürümün fiyatı hakkında resmi bir açıklama yapılmadı. Lakin şirkete yakın kaynaklardan gelen bilgilere nazaran, Telegram Premium’un fiyatının aylık 4,99 dolar olacağı argüman ediliyor.

Başa dön tuşu