Google Drive’a Kısayol Oluşturma Özelliği Geliyor

Google, işletmelere yönelik ortak çalışma uygulamaları olan G Suite uygulamalarının verimliliğini artırmak istiyor. Bu bağlamda şirket, tüm G Suite uygulamaları için geçen hafta Google Drive’a “Öncelik” sayfasını ekledi. Google, bugün Drive’daki belge kısayollarını önümüzdeki haftalarda gelecek yeni beta programı kapsamında test etmeye başlayacağını açıkladı.

Çıkacak olan beta sürümü, hem yöneticilerin hem de son kullanıcıların Google Dokümanlar, Google Slaytlar, Google E-Tablolar’daki evraklar, JPG'ler, PDF'ler, Microsoft Office belgeleri ve Drive'daki klasörler için kısayollar oluşturmasına imkan sağlayacak. Bu kısayollar, kısayolun oluşturulduğu klasöre yahut şoföre erişimi olan tüm kullanıcılar tarafından görülebilir olacak.

'Drive’da bu evraka kısayol ekle':

Yöneticiler isterlerse buraya tıklayarak Drive kısayolları beta programına kaydolabilir. Programa kabul edildiğinizde son kullanıcılar, Google Dokümanlar, E-Tablolar ve Slaytlar belgelerindeki “Drive’da bu belgeye kısayol ekle” seçeneğini kullanarak bir kısayol oluşturabilirler. Seçeneğe tıkladığınızda kısayolun Drive’ınızda görünmesini istediğiniz yeri seçebilirsiniz.

Google Drive'dan da bir belgeyi sağ tıklayıp “Drive'a kısayol ekle” seçeneğini seçerek kısayollar oluşturabilirsiniz. Alternatif olarak bir öğeyi Drive'ım’daki bir klasöre sürükleyip bırakabilirsiniz. Bu ortada şunu söyleyelim; bir kısayol oluşturmak, belgeye yahut klasöre erişim müsaadesi vermiyor.

Başa dön tuşu