TikTok için video çekerken canından oldu

İstanbul Esenyurt’ta feci bir olay meydana geldi. TikTok için görüntü çeken bir bayan çekim sırasında çatıdan düşerek canından oldu. 23 yaşındaki bayan çıktığı çatının çökmesiyle düşerek can verdi.

TikTok’ta görüntü çekmek için beşerler hudutlarını her vakit zorluyor. Daha evvel de dünyanın farklı yerlerinden viral görüntülere dahil olmak isteyen gençlerin mevt haberleri gelmişti. Artık bunlara bir yenisi de Türkiye’den eklendi.

TikTok için görüntü çekerken canından oldu

İstanbul’un Esenyurt ilçesine bağlı Sultaniye Mahallesi’nde yaşayan Kübra Doğan (23) ile kuzeni Helen M. (16) TikTok platformu için görüntü çekecekti. 23 yaşındaki kız toplumsal medya platformuna görüntü çekmek için bir çatının üstüne çıktı. Çıktığı çatının çökmesiyle düşen genç kız canından oldu. Genç kız yaklaşık 50 metrelik yükseklikten düşerek olay yerinde canından oldu.

Olay yerine gelen sıhhat grupları tüm müdahalelere karşın genç kızı kurtaramadılar. Böylelikle TikTok platformunun gençler üzerindeki olumsuz tesirleri tekrar gündeme geldi. Daha evvel de İtalya’da ufak bir kız TikTok için görüntü çekerken boğularak ölmüştü. Bir diğer genç de tren raylarında can vermişti. Toplumsal medyanın gençler üzerindeki tesiri tartışılamaz lakin, husus can almaya geldiğinde durum değişiyor.

Bu olayların sonucunda birtakım ülkeler TikTok’u yasaklamıştı. Düşme görüntüleri kameraya da yansıdı. Olayın şokuyla donup kalan Helen M. bir mühlet konuşamadı.

Başa dön tuşu