Turkcell’den Deprem Sonrası ‘İnternet Kullanın’ Açıklaması

İstabul’un Silivri yakınlarında gerçekleşen 5,7 şiddetindeki sarsıntı yalnızca İstanbulluları değil bütün Türkiye’ye korkuttu. Sarsıntı sonrasında telefonlarına sarılan insanların büyük çoğunluğu uzun müddetler boyunca telefon görüşmesi yapamadı. Çizgilerde yaşanan sorun altyapı yetersizliği olarak karşılandı. 

Türkiye’deki operatörlerin bahis ile ilgili sorun yaşayan herkesi bilgilendirmek üzere bir misyonu vardı. Vodafone, Turk Telekom ve Turkcell’den saatler süren GSM meselelerine ilişkin beklenen açıklama şimdilik yalnızca Turkcell cephesinden geldi.

Turkcell Twitter üzerinden takipçilerine bilgi verdi:

Yaptığı açıklamayla kullanıcıları hücresel bilgi kullanmaya yönlendiren Turkcell, bu türlü anlarda internet aracılığıyla haberleşmenin daha uygun olduğunun da altını çizdi. Zati vatandaşların değerli bir kısmı da İstanbul’da yaşanan zelzelenin akabinde yakınlarına ulaşamayınca internet yolunu tercih etmişlerdi.

Vodafone ve Türk Telekom şimdi bir bilgi paylaşamında bulunmadı. Turkcell’in yaptığı açıklama da teknik ayrıntı vermekten çok merak gidermeye yönelik yüzeysel bir açıklama olarak göze çarpıyor. 

İstanbul’daki zelzelenin akabinde yaşanan GSM problemlerine ait kamuoyunun daha ayrıntılı şekilde bilgilendirilmesi bekleniyor.

Başa dön tuşu