WhatsApp’ta ortalık karışacak vaziyet alın!

WhatsApp, kümeler için yeni özellikler almaya devam ediyor. Son vakitlerde küme yöneticilerine özel birtakım haklar tanıyan WhatsApp, artık de yöneticilere kümeye kimin katılabileceğini belirleme imkanı sağlayacağını duyurdu.

Yöneticinin onayına bağlı olacak

Android için WhatsApp beta 2.22.18.8 sürümünde görülen yeni özellikler, sohbetleri karıştaracak üzere duruyor. Kullanıcı kümeye katılmak için yöneticileriden onay alması gerekecek. Platform, yöneticilere “Yeni iştirakçileri onayla” isimli yeni bir seçenek sunacak.

Gruplara yönetici onayı ile katılma özelliğini devre dışı bırakmak mümkün. Yani günümüzde olduğu üzere, WhatsApp küme davetiyesi olan her kullanıcı kümeye katılabilecek. Yeni özellik, kümeleri daha saklı hale getirmek isteyenler tarafından kullanılabilir.

Grupları ele alan yeni güncellemenin nasıl çalışacağı şimdilik bilinmiyor. Özellik faal edilirse kümeye katılmak isteyenlerin bir listesi oluşacağını ve yöneticilerin istedikleri bireyleri kümeye alacağını varsayım ediyoruz. Ayrıyeten yöneticilerin kümeye katılmak isteyenlerden bildirim alacağını düşünüyoruz.

Başa dön tuşu