Twitch, İzleme Partilerini Test Ediyor

Twitch, Ninja üzere birtakım kıymetli isimleri kaybettikten ve yayın platformları pazarındaki tahtının tehlikeye girebileceğini gördükten sonra yeni hizmetler sunmaya karar verdi. Bu hizmetlerden biri için de kendi çatı firması olan Amazon’dan yardım alacak olan Twitch, şimdiden İzleme Partisi ismini verdiği özelliği test etmeye başladı. 

Bu özellikte, bir küme izleyici bir ortaya gelerek bir Amazon Prime cideosunu izleyebilecek. Şu anda bu özelliğe erişim hakkı yalnızca davetiye ile yönlendirilen seçilmiş içerik üreticilerine sunulmuş durumda. Özelliğin gereğince verimli olması durumunda ise bu özellik bütün kullanıcılara açılacak. Yeni özellik, birinci olarak kimi içerik üreticilerinin kendilerine gelen e-postaları internette paylaşmasıyla ortaya çıktı. Gönderilen e-postada İzleme Partisi özelliği için test sürecinin başladığını söyleyen Twitch, seçilen bireyleri özelliği kullanmaya davet etti.

Twitch'in kullanıcılara yolladığı e-posta:

Twitch içerik üreticilerinden olan Travis Shreffler, yeni uygulama davetini içeren e-postanın ekran manzaralarını Twitter’da paylaştı. Paylaşımda yer alan görsellerde “İzleme Partileri, Prime görüntülerini Twitch’e getiriyor. Prime görüntü sinemalarını ve TV yayınlarını, Tom Clancy’s Jack Ryan, Missiom: Impossible: Fallout ve Pokémon dâhil, kanalınızda Prime üyesi olan kullanıcılarla birlikte izleyebilirsiniz. Bu, izleyicilerinizle birlikte olağanüstü içerikler etrafında bir ortaya gelebilmenizin yeni bir yolu” sözü yer alıyor. Yani seyircilerin ve yayıncının Prime hesabı sahibi olması gerekiyor. 

Twitch yayınları şu evrede e-postada yer alan içeriklerle sonlu olmasa da Prime platformundaki bütün görüntüleri da içermiyor. Daha fazla kısıtlı bir katalog sunuyor. Yeniden de gelecekte bu içeriklerin sayısı artacaktır. 

İzleme Partisi özelliği aslında bir müddettir Twitch yayıncıları ve izleyicileri tarafından talep edilen bir özellikti. Yayıncılar her ne kadar içeriklerinde kısa klipler paylaşabiliyor olsa da direkt bir yapıtı yayınlamak çok büyük risk oluşturuyordu. Yeni teknikle birlikte bu içerikler, telif korkusu olmadan paylaşılabilecek. 

Başa dön tuşu