Twitch Yayıncısı Ninja, Twitch’ten Mixer’a Geçtiğini Duyurdu

Günümüzün tanınan canlı görüntü yayın platformlarından olan Twitch’in en tanınan yayıncılarından bir tanesi olan Tyler “Ninja” Blevins, resmî Twitter hesabı üzerinden bir duyuru yaptı. Bir görüntü yayınlayan Ninja, bundan sonra Windows’un platformu olan Mixer’a özel yayın yapacağını duyurdu.

Fortnite ve Drake’in de yardımlarıyla geçtiğimiz birkaç sene içerisinde yıldızı parlayan Ninja, yaptığı açıklamada gerçekleştirdiği bu atılımın sebebinin köklerine geri dönmek olduğunu söyledi. 14,7 milyon takipçisi bulunan ünlü yayıncı, kendisiyle birlikte takipçilerinin de bu değişikliğe ayak uydurmasını bekliyor. Doğal bunu Microsoft’un da umduğunu söylemek gerekiyor.

Ninja’nın yaptığı bu geçiş, yayıncılık dünyasındaki en büyük atılımlardan bir tanesi. Twitch’te 10 binlerce izleyiciye eş vakitli yayın yapan ünlü yayıncı, platformdaki izleyici rekorunu da kırmıştı. Yayıncının tüm takipçileri ve aboneleri, muhtemelen direkt olarak Mixer’a geçmeyecektir. Ayrıyeten Ninja’nın Mixer ile yaptığı bu özel paydaşlığın finansal ayrıntıları da net olarak bilinmiyor.

Ninja, yayınladığı açıklamasında “Kariyerimdeki bir sonraki adımı atmak, oyun sanayisindeki büyük maksatları başarmak için Mixer, bana muvaffakiyet ve fırsatlar ortasında kusursuz bir istikrar sunacak. Bir oyuncu olarak köklerim Halo’ya kadar uzanıyor. Münasebetiyle Microsoft ile birlikte çalışmak ve Mixer’a gelmek, doğal bir adım üzere hissettirdi. Oyunculuktaki o mükemmel anları yakalamak, galibiyetleri (ve mağlubiyetleri) paylaşmak, hepimizin gurur duyacağı topluluk odaklı bir etraf… İşte bu yüzden buradayım.” dedi.

Ninja’nın yeni konutundaki birinci yayını cuma günü gerçekleşecek ve sonlu bir mühlet için hayranlar, reklamsız seyir sağlayan fiyatsız abonelikler alabilecekler. Takipçilerinin ne kadarı Twitch’i bırakıp Mixer’a kalıcı olarak geçecek şimdi aşikâr değil lakin kendisinin Mixer hesabı şimdiden 120 bin görüntülenmeye ulaştı bile.

Başa dön tuşu