Bir YouTuber, Çalışan Bir Mini GameCube Classic Yaptı

Nintendo, klasik statüsüne erişmiş retro konsollarını tekrar yayınlayarak büyük ilgi toplamıştı. NES Classic ve SNES Classic’in gördüğü ilgiye karşın firma ne yazık ki başka konsollarını küçültmedi. Küçülmeyen konsollar ortasında en çok beklenenlerden biri ise GameCube idi.

Bir YouTuber olan Madmorda, işi Nintendo’ya bırakmayıp Thanos gibi “Peki, o vakit kendim yaparım” diyerek küçük bir GameCube Classic üretti. Bu minik konsol yepyeni konsolun bütün özelliklerine sahip. 4 tane çalışan kumanda girişi, microUSB güç kaynağı ve hatta bir de USB Type A girişi bulunan konsol, Wii U’nun USB GameCube adaptörüyle de çalışıyor.

Madmorda, Raspberry Pi ya da bir diğer küçük bilgisayardan çok Wii’den çıkma bir devre kartını kullanıp ağır halde modifiye ederek kalıp olarak kullandığı plastik şeker kutusuna sığacak hale getirdi. Wii’nin CPU ve GPU’su temel olarak GameCube’ünkilerin daha süratli, daha küçük, daha az güç harcayan versiyonunu oluşturuyor. Haliyle donanım modlar için daha uygun ve büsbütün uyumlu olmuş oluyor.

Konsolun görüntü çıkışı 3,5 mm kablo ile sağlanıyor. Benzeri biçimde kumanda girişleri de 3,5 mm girişlerden oluşuyor. Konsol yepyeni boyutlardaki kumandayla da çalışmasına karşın YouTuber büsbütün işlevsel bir de küçük GameCube kumandası yaptı. Ne kadar işlevsel olduğu tartışılır lakin aygıt epeyce başarılı duruyor.

Konsolun üstünde yer alan turuncu LED ışığından minyatür açma kapama düğmesine kadar büsbütün klasik manzarayı koruyan bu minyatür GameCube hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Aygıtı aşağıdaki görüntüde ayrıntılı olarak görebilirsiniz.

Başa dön tuşu