Twitter Blue, Türkiye’de: İşte Fiyatı

Twitter’ın ücretli abonelik sistemi Blue, çıkışından aylar sonra nihayet ülkemizde de kullanıma sunuldu. Twitter Blue’nun ülkemizdeki fiyatlarıysa gerçekten cep yakıyor.

Twitter’ın son aylarda defalarca kullanımdan kaldırılıp geri yayınlanan abonelik hizmeti Twitter Blue, uzun bir süredir ABD başta olmak üzere pek çok ülkede iOS ve Web sürümlerinde kullanılıyordu. Mavi tik başta olmak üzere daha az reklam, daha uzun video gibi özellikler sunan abonelik sistemi geçtiğimiz aylarda Android kullanıcılarına da sunulmuştu.

Dün akşam, sürpriz bir şekilde Twitter Blue aboneliği ülkemizde de kullanıma sunuldu. Ancak Twitter Blue’nun Türkiye fiyatı, “Sadece mavi tik için bile değer” diyenleri bile şaşkına uğratmış durumda.

Aylık 150 TL’ye mavi tik

Blue aboneliğini ülkemizde sessiz sedasız bir şekilde yayınlayan Twitter, bu abonelik sistemini ABD’de web için 8 dolara (151 TL), iOS ve Android içinse 11 dolara satılıyordu (208 TL). Ülkemizdeki Twitter Blue fiyatlarına baktığımızdaysa ne yazık ki yerel bir fiyatlandırma göremiyoruz.

Twitter Blue Türkiye fiyatı:

Platform Aylık Fiyat Yıllık İndirimli Fiyat 
Web 150 TL 1.569 TL (Aylık 130,83 TL)
iOS 209 TL 2.199 TL (Aylık 183,25 TL)
Android 209 TL  2.199 TL (Aylık 183,25 TL)

Peki Twitter Blue aboneliği hakkında Twitter kullanıcıları ne düşünüyor?

Başa dön tuşu