Instagram beğeni gizleme Türkiye’ye geldi

Kısa bir mühlet evvel duyurusu yapılan ve dünyanın birtakım ülkelerinde test edilmeye başlanan Instagram’da beğenileri gizleme özelliği Türkiye’de de denenmeye başladı. Kullanıcıların beğeni sayılarını gizleyen özellik Türkiye’deki birtakım Instagram hesaplarında görülmeye başlandı. Buna nazaran kullanıcılar kendi paylaşımlarındaki beğeni sayılarını görürken, oburlarının paylaşımlarındaki beğeni sayılarını göremiyor.

Instagram beğeni gizleme Türkiye’ye geldi

Nisan ayında duyurulan bu özellik dünyanın farklı bölgelerindeki ülkelerde deneniyordu. En son ABD’de denenmeye başlayan özelliğin kısa bir müddet sonra tüm dünya çapında kullanıma sunulması bekleniyor. Ayrıyeten bu yeni özelliğin kullanıma sunulmasıyla birlikte takipçi sayıları da profil fotoğrafının altında değil farklı bir kısma taşındı.

Beğeni ve takipçi sayılarının gizlenmesi ya da göz önünden kaldırılması bunları pazarlayan şirketler ve fenomenler için makus bir haber. Lakin onların farklı tahlillere yöneleceği de aşikar. Yeni özelliğin tüm kullanıcılara ne vakit açılacağı bilinmiyor. Bu yeni özelliğin şimdilik yalnızca aşikâr kullanıcılar tarafından Türkiye’de test edilebildiğini belirtelim.

Başa dön tuşu