Twitter Spaces için önemli yenilikler tasarlıyor

Bunun tam olarak ne manaya geldiğini söylemese de, Watchful’dan test kodunun erken ekran manzaraları, kıymetli özellik eklemeleri ile revize edilmiş bir arayüzle ilgili ipucu veriyor. Temalı istasyonlara (müzik yahut spor gibi) göz atabilir yahut bir avuç içerikle şahsileştirilmiş günlük özet oynatabilirsiniz.

Şirket, TechCrunch’ı ekranların eski olduğu ve son eserde gördüklerinizi yansıtmadığı konusunda uyardı. Yenileme, ilgili sohbet odasını süratle bulmanıza yardımcı olan mevzu etiketleri için Spaces’ın dayanağından yararlanıyor üzere görünüyor.

Twitter Spaces için kıymetli yenilikler tasarlıyor

Onu yine düşünmek, yeni gelenlerin Spaces’i keşfetmelerine yardımcı olabilir ki onu tartışmalara sıklıkla hükümran olan iş ve kripto para ünitesi kullanıcılarının ötesine genişletmekten bahsetmiyorum bile. Şu anda Spaces’ı kaç kişinin kullandığı net olmasa da, mevcut arayüz daha çok tecrübeli kullanıcılara yönelik.

Güncellemenin vaktinde olup olmadığı ise öteki bir sorun. Sesli sohbet odası fenomeni, öncü Clubhouse’un stratejisini değiştirirken çalışanını işten çıkarmasıyla ivmesinin bir kısmını kaybetti. Twitter, Meta ve Spotify, Clubhouse’un öne çıkmasından kısa bir mühlet sonra alana sıçramış olsa da, bu geri çekilme eforlarının başladığı açık değil.

The Washington Post tarafından elde edilen dahili datalar, Spaces’ın geçen yaz Temmuz 2021’e kadar 1 milyondan az kullanıcıyla esasen düşüşte olduğunu gösteriyor. Öbür bir deyişle, sesli sohbet balonu bir müddet evvel ortaya çıkmış olabilir ve Spaces’in tekrar dizaynının yardımcı olacağının garantisi yok.

Başa dön tuşu