Twitter’da Elon Musk yasağı!

Twitter’ın genel danışmanı tarafından gönderilen bir not, çalışanların “Tweet atmaktan yahut birleşme kontratı hakkında rastgele bir yorum yapmaktan kaçınmaları” gerektiğini söylüyor.

Aşağıda tam olarak okuyabileceğiniz not, birleşmenin devam eden bir tüzel sorun olduğuna işaret ediyor. Musk’ın takımı, şirketin platformundaki bot hesapların sayısı hakkında bilgi “sağlayamadığını yahut vermeyi reddettiğini” tez ediyor. Twitter idare konseyi, mutabakatın başlangıçta kararlaştırıldığı üzere devam etmesini sağlamak için Musk’a dava açtığını duyurdu.

Cuma günü Musk’ın mutabakattan çekilmek istediği haberi duyurulduktan sonra, Twitter çalışanları durum hakkında epeyce komik tweetler attı. Biri, “ipoteğini tek taraflı olarak iptal ettiklerini” tweetledi ve Musk’ın yasal olarak yalnızca “hayır” deyip çekip gidemeyeceği gerçeğine atıfta bulunarak, “artık kredisini ödemek zorunda olmadığı için çok memnun olduğunu” söyledi. Öbür bir tweet, Musk muahedesinin açıklanmasından sonra maliyet düşürücü bir tedbir olarak iptal edilen Disney’e yapılan bir işçi seyahatine atıfta bulundu.

İşte Twitter’ın genel danışmanı Sean Edgett’in Cuma günü işçiye gönderdiği not:

“Takım,

Bugün Elon Musk’tan kelamda bir fesih bildirimi aldık ve Twitter Konseyi cevap olarak aşağıdaki açıklamayı yaptı (burada Liderimiz Bret Taylor’ın Tweetine bakın):

“Twitter İdare Şurası, Bay Musk ile üzerinde anlaşılan fiyat ve kurallarda süreci kapatmayı taahhüt ediyor ve birleşme mutabakatını uygulamak için yasal yollara başvurmayı planlıyor. Delaware Mahkemesi’nde galip geleceğimizden eminiz.”

Bunun devam eden bir yasal problem olduğu göz önüne alındığında, birleşme mukavelesi hakkında tweetlemekten yahut rastgele bir yorum paylaşmaktan kaçınmalısınız. Mümkün olduğunda bilgi paylaşmaya devam edeceğiz, lakin bu ortada paylaşabileceklerimiz konusunda çok hudutlu olacağımızı lütfen bilin.

Bunun bilinmeyen bir zaman olduğunu biliyorum ve yürüttüğümüz değerli çalışmalara gösterdiğiniz sabır ve devam eden bağlılığınız için teşekkür ederiz.”

Başa dön tuşu