Twitter’da Önemli Anketlere Sadece Blue Aboneleri Oy Verecek

Geçtiğimiz gün Twitter başkanlığından istifa edip etmemesi konusunda bir anket paylaşan Elon Musk, aleyhine bir sonuçla karşılaşmıştı. Twitter kullanıcılarının %57,5’i Musk’a başkanlığı bırakmasını söylemişti. Musk, konu hakkında halen bir açıklama paylaşmamışken bambaşka bir konuda açıklama geldi.

Daha önce kritik politika değişikliklerinin Twitter’daki oylamalarla belirleneceğini ifade eden Musk, bugün bu oylamaya herkesin katılamayacağını açıkladı. Musk’a göre söz konusu anketler, artık yalnızca Blue abonesi olan kullanıcıların katılımına açık olacak.

Elon Musk’ın tartışma yaratacak açıklaması:

Musk, aslında bu fikri kendisi üretmedi. Fikir, kripto para fenomeni “@Unfilteredboss1”den geldi. Fenomenin “Politikayla ilgili anketlerde oy kullanabilecek tek kişi Blue aboneleri olmalıdır.” önerisine Musk’ın cevabı şu şekilde oldu:

“İyi noktaya bastın. Twitter bu değişikliği yapacak.”

Peki, Musk başkanlığı bırakacak mı?

Bu açıklamayla birlikte Musk’ın başkanlığı bırakmasına dair anketten gelen sonuçları da yok sayacağı öne sürülmeye başladı. Tabii bu noktada henüz net bir şey söylemek oldukça zor. Musk’ın ne yapacağını öngörmek çoğu zaman imkansız olabiliyor.

Ancak anketin halen yayında olması ve sonuçların ortada olması, Musk’ı başkanlığı bırakmaya itebilir. Bırakmaması durumundaysa yine pek çok tartışma ortaya çıkacaktır. Musk’ın bu tartışmaları göze alıp Twitter’ı yönetmeye devam edip etmeyeceğini ancak bekleyerek görebileceğiz.

Başa dön tuşu