Twitter’dan Covid-19 aşısı ile ilgili flaş karar!

Popüler toplumsal medya platformu Twitter, önümüzdeki haftadan itibaren yeni tip corona virüs (Covid-19) aşılarına yönelik zararlı, hatalı ve yanlış yönlendiren bilgileri kaldıracağını duyurdu.

Twitter’dan Covid-19 aşısı ile ilgili flaş karar!

Dünyanın önde gelen toplumsal medya platformlarından Twitter, geçtiğimiz gün yapmış olduğu yeni bir açıklama ile, Covid-19 aşıları hakkında ziyanlı ve yanılgılı yönlendiren bilgileri kaldıracak olduğunu duyurdu.

Bu hususa değer ve öncelik verileceğini de belirten Twitter, gelecek haftadan itibaren uygulamaya başlanacak olduğunu bildirdi. Ayrıyeten 2021 yılının başından itibaren kelam konusu paylaşımların “aslı olmayan söylenti”, “tartışmalı iddia”, “eksik yahut kapsam dışı bilgi” üzere sözler ile etiketlenebileceği de belirtildi.

Açıklamanın devamında ise; Covid-19 aşılarının dünya nüfusunu denetim etmeye ve nüfusa ziyan vermeye yönelik olduğunu belirten, Covid-19’un gerçek olmadığını yahut önemli tesiri olmadığını ileri süren, aşının rastgele bir olumlu tesiri olmadığını belirten ya da aşının olumlu tesiri konusunda çürütülmüş savlarda bulunarak bu nedenle aşının gereksiz olduğunu savunan tüm paylaşımların platformdan silineceği belirtildi.

Diğer yandan Covid-19 datalarının toplanarak derlendiği “Worldometers” internet sitesinin paylaşımlarına nazaran, dünya genelinde Covid-19 salgınında tespit edilen toplam vaka sayısı yaklaşık olarak 75 milyon, virüs nedeni ile 1,5 milyondan fazla kişi ise bu hayatını kaybetmiş durumda.

Başa dön tuşu