Twitter’dan NFT hamlesi! “Profil fotoğrafınızı NFT yapın”

Twitter, yen yılla birlikte tüm yeniliklere ayak uyduruyor diyebiliriz. Şirket daha evvel NFT özelliği ile ilgili çalışmaları ile biliniyordu. Platform artık bu alandaki birinci adımını da attı. Artık NFT satın alan kullanıcıların profillerini farklılaştırılabilecek.

Platformda dikkat çekmenizi sağlayacak yeni özellik birinci olarak iOS kullanıcılarına sunuldu. Yeni özellik ile birlikte artık satın aldığınız NFT’yi profil fotoğrafı olarak kullanılmaya başlayabileceksiniz. Fakat şirket bir ayrıntı daha belirtti. Yalnızca Twitter Blue kullanıcıları bu özellikten faydalanabilecek.

Twitter’dan NFT hamlesi! “Profil fotoğrafınızı NFT yapın”

Yapılan açıklamada Twitter Blue abonelerinin bu özellikten faydalanabilmek için NFT dayanağı sunan bir cüzdanı hesaplarına bağlamaları gerekecek. İşte profillere bağlanabilecekleri birkaç kripto cüzdanını:

Argent
Coinbase Wallet
Ledger Live
MetaMask
Rainbow
Trust Wallet

Twitter Blue ise şu anda Türkiye’de kullanılamıyor. Özelliğin ne vakit ülkemize geleceği de aşikâr değil. Hasebiyle profil fotoğraflarını NFT olarak ayarlamak da şu an için Türkiye’de yapılabilecek bir özellik olarak görünmüyor. Lakin metaverse ve NFT kavramlarının hayatımıza daha fazla girdiği bu periyotta şirketin özelliği daha geniş bir kapsamda sunarak ülkemize de getirmesi çok uzun sürmeyecektir.

Başa dön tuşu