Google’ın Arama Sonuçlarında Gösterdiği Thanos Sürprizi

Marvel Sinematik Kozmosu, ülkemizde 25 Nisan’da vizyona giren Avengers: Endgame ile adeta bir devri kapatıyor. Yılın sinema olayı olması mümkün olan ve gişe rekorlarını altüst etmesine kesin gözüyle bakılan sinema için bir sürpriz yumurta kurgulayan Google, Mecnun Titan’ın yıkıcı tesirini arama sonuçlarına yansıtıyor.

Google’da Thanos’u aradığınızda olağan bir halde arama sonuçlarını görüntülüyorsunuz. Ekranın sağ üst tarafında yer alan küçük bilgilendirme kutusunda ise karakterin Infinity Gauntlet isimli meşhur eldiveni duruyor. Bu eldiven görseli büyük bir güce sahip.

Görsele tıkladığınız vakit, arama sonuçlarının yarısı rastgele bir halde silinip gitmeye başlıyor. Yaklaşık 90 milyon sonuç bulan Google bu sayısı, eldivene tıklanmasının akabinde 45 milyona kadar indiriyor.

2018 yılında vizyona giren Avengers: Infinity War sinemasında eldiveni kullanan Thanos, kozmostaki canlıların yarısını yok etmişti. Biz de eldiveni kullanarak arama sonuçlarının yarısını yok edebiliyoruz. Eldivene tekrar tıklandığında ise kaybolan sonuçlar geri geliyor.

Google’ın arama sonuçlarına sakladığı diğer sürpriz yumurtalar da olmuştu. Arama motoruna askew, anagram ya da do a barrel roll yazdığınızda değişik sonuçlarla karşılaşabilirsiniz, bizden söylemesi.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu